ارسال به دیگران پرینت

نخستین ردیف پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی زمستان افتتاح می‌شود

وزیر نفت گفت: اولین ردیف شیرین‌سازی فاز ۱۴ پارس جنوبی در فصل زمستان به بهره‌برداری خواهد رسید تا به کمک شبکه گازی کشور آید.

جواد اوجی وزیر نفت امروز پس از بازدید از بخش فراساحل و طرح‌های در حال تکمیل میدان گازی پارس جنوبی از جمله پالایشگاه فاز ۱۴ در جمع خبرنگاران، بیان کرد: خدا را شاکرم که توفیق داد تا اولین سفر کاری‌ام را در بازدید از منطقه عسلویه تجربه کنم، در این سفر از مجموعه پالایشگاه‌های گازی، مجتمع‌های پتروشیمی و سکو‌های بهره‌برداری پارس جنوبی بازدید داشتیم.

او تامین سوخت زمستانی را از مهمترین دغدغه‌های وزارت نفت در سال کنونی برشمرد و ادامه داد: بیش از ۷۰۰ میلیون مترمکعب یا به عبارتی ۷۰ درصد گاز مصرفی کشور از استان بوشهر و مجموعه پالایشگاه‌های فاز‌های دریایی پارس جنوبی تامین می‌شود.

وزیر نفت با قدردانی از تلاش دست‌اندرکاران این بخش، افزود: از مجموعه کارکنان صنعت نفت و بخش پیمانکاری که نهایت همکاری و تلاش را انجام دادند، تشکر می‌کنم.

اوجی با اشاره به اینکه تعمیرات اساسی بخش خشکی و فراساحل پارس جنوبی رو به اتمام است، گفت: در همین راستا دیشب جلسه‌ای با مجموعه مدیران پارس جنوبی در بخش بالادست و پایین‌دست و در حوزه پتروشیمی برگزار شد و در این جلسه آخرین وضعیت تعمیرات اساسی انجام‌شده، طرح‌های در حال اجرا و چالش‌های پیش روی بهره‌برداری از میدان گازی پارس جنوبی مطرح و بررسی شد.

او عنوان کرد: با تصمیمات گرفته شده در سال کنونی حداکثر بهره‌برداری و برداشت گاز از میدان مشترک پارس جنوبی انجام شود.

وزیر نفت درباره بازدید از پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی نیز بیان کرد: پالایشگاه این طرح، آخرین پالایشگاه زنجیره خشکی پارس جنوبی است که اولین ردیف شیرین‌سازی آن در فصل زمستان به بهره‌برداری خواهد رسید و به کمک شبکه گازی کشور می‌آید.

اوجی گفت: نخستین ردیف شیرین‌سازی پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی زمستان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

او با قدردانی از تلاش دست‌اندرکاران توسعه این فاز، استاندار و نمایندگان مجلس ادامه داد: دولت سیزدهم دولت مردمی است و تمام دغدغه آن حل مشکل حقوقی و معیشتی است.

وزیر نفت در مورد اشتغال نیرو‌های بومی در منطقه هم عنوان کرد: الحمدالله گزارش‌های خوبی در این زمینه ارائه شد و کار‌های خوبی انجام شده و تلاش این است توانمندی نیرو‌های بومی افزایش پیدا کند.

اوجی عصر پنجشنبه در نخستین سفر عملیاتی خود، وارد عسلویه شد و پس از حاضر شدن بر مزار شهدای گمنام عسلویه، طرح‌های گازی و پتروشیمی مستقر در این منطقه را در نشستی با حضور مدیران مربوط در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس بررسی کرد.

او امروز از طرح‌های پارس جنوبی و پتروشیمی بازدید کرد و ساعاتی دیگر عسلویه را به مقصد تهران ترک می‌کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه