ارسال به دیگران پرینت

چند راز مهم برای بهتر شدن رابطه با همسر

در این مطلب چند تکنیک مهم در ارتباط با همسر آموزش داده شده که با به کار بردن آنها می توانید رابطه ای صمیمی تر و بهتر داشته باشید.

چند راز مهم برای بهتر شدن رابطه با همسر

آیا آرزو دارید روابط طولانی مدت موفق داشته باشید یا بهتر بگوییم مشتاقید رابطه خوب با همسرتان را برای همیشه حفظ کنید؟ هر رابطه بالا و پایین دارد و نمی شود روابط عالی همیشگی و بدون مشاجره را انتظار داشت اما میتوان مشکلات و مشاجرات را به حداقل رساند، چندین تکنیک را به شما معرفی می کنیم که بهترین راه ممکن است.

رابطه خوب با همسر به معنای فداکاری های بیش از حد و ندیده گرفتن های خسته کننده نیست بلکه شما باید در مواقع لازم از این فاکتورها استفاده کنید.

 

برای حفظ رابطه خوب با همسرتان 24 ساعت زمان بدهید

وقتی عصبانی هستید قبل از اینکه عملی انجام دهید 24 ساعت صبر کنید، مهم است چون وقتی عصبانی می شوید خودتان نیستید. مسائل کوچکی هست مانند ظرف شستن که همسرتان فراموش می کند و یا مسائل جدی تری مانند تهمت زدن یا دروغ گفتن، سعی کنید قبل از عمل کردن دقایقی فکر کنید، هنگام عصبانیت هر تصمیمی که بگیرید موجب آسیب و پشیمانی می شود.

روانشناسان می گویند:24 ساعت زمان طولانی نیست اما به اندازه کافی برای حفظ آرامش و خون سردی کافی است پس سعی کنید با همسرتان عاقلانه و مناسب بدون بلند کردن صدا صحبت کنید شاید برای شما این زمان کمتر از 24 ساعت باشد ولی مطمئن باشید که زمان برای سریدن به آرامش برای همه نیاز است.

چند کلید طلایی برای خواهان رابطه خوب با همسر

حفظ رابطه ی خوب با همسر نیازمند تحمل موارد چندان سختی نیست و شما با هوشیاری و دقت می توانید چند تکنیک طلایی که تاثیر خود را در حفظ رابطه ی خوب ثابت کرده اند را به کار گیرید، تکنیک هایی مثل:

 
 

عبارت مهم نیست را نگویید

از گفتن “مهم نیست” صرف نظر کنید زیرا یک زن یا شوهر نباید سعی کند همه چیز را خوب جلوه دهد و به کسی که طرف مقابل است هرچیزی را که می خواهد بدهد و بسیار مهم است که مشکل خود را با فرد به طور صادقانه ابراز کند حتی وقتی با همسرش مخالف است.

مثال:همسرتان می گوید کجا غذا بخوریم نگوید مهم نیست، محلی راکه دوست دارید پیشنهاد بدهید. بهتر است غذایی جدید و یک مکان جدید را برای غذا خوردن انتخاب کنید تا همسرتان از این بابت خوشحال شود تا اینکه ساکت باشید. سازش در زندگی بسیار مهم است اما این به معنای فرو نشاندن احساسات و نظرات نیست.

عصبانی به رختخواب نروید

عصبانی به رختخواب نرفتن بهترین پیشنهاد نیست اما بهتر از بحث و جدال پیرامون مسائلی که ممکن است به نتیجه نرسد. خوابیدن با اعصاب آرام باعث می شود که صبح را سازنده تر شروع کنید با سپری کردن زمان برای حفظ آرامش قبل عصبانیت و نترسیدن از صحبت کردن صادقانه با همسرتان در آخر روز صحبتی کنید. سعی کنید از این نکات در آینده نزدیک استفاده کنید و تغیرات آن را در زندگی مشاهده کنید.

به او نزدیک شوید و در آغوش بگیریدش

این طبیعی است و کم نیستند زنان و مردانی که برای بیان آنچه که اتفاق افتاده است مشکل دارند و به این راحتی نمیتوانند صحبت کنند اما شما خوب می دانید که برایشان اتفاقی افتاده است در چنین شرایطی، با بغل کردن به آنها نزدیک شوید تا نشان دهید که کنارشان هستید، به آنها گوش میدهیدو آنها را درک میکنید؛ بعضی وقتها ساده ترین راه برقراری ارتباط در رابطه تان، گوش دادن و آرام بودن است حتی اگر شما نمیتوانید کاری برای شریکتان انجام دهید.

حواستان به لحن صحبتتان باشد

شاید همیشه دعوا و بحث میان زوجین به دلیل حرفها نیست بلکه به خاطر لحن هاست پس اگر میخواهید ارتباط بهتری داشته باشید، نیاز دارید که به چگونگی بیان مسائل توجه کنید، بالا بردن تن صدایتان و تغییر لحن صحبتتان در خیلی از موارد غیر ضروری است.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه