ارسال به دیگران پرینت

مبالغ وام دانشجویی افزایش یافته است +جزئیات

صمد حاج جباری درباره نحوه ارائه خدمات به دانشجویان گفت: برای سال تحصیلی جدید مبالغ وام با توجه به شرایط روز 30 درصد افزایش یافته است.

 مبالغ وام دانشجویی افزایش یافته است +جزئیات

سال تحصیلی جدید آغاز می‌شود. در این شرایط روند ارایه خدمات به دانشجویان جای تامل دارد. صمد حاج جباری، معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویی و استادیار دانشکده علم ریاضی دانشگاه شهید بهشتی درباره روند اختصاص وام به دانشجویان ترم یک دانشگاه‌ها گفت: روند ارائه وام و تسهیلات به این دانشجویان محدودیتی به دنبال ندارد.

او افزود: دانشجویان بعد از ثبت نام و انتخاب رشته می‌توانند بر اساس برنامه‌ریزی و زمان‌بندی‌ها وارد صندوق شده و اقدامات برای دریافت وام را انجام دهند.

 حاج جباری درباره نحوه ارائه خدمات به دانشجویان ادامه داد: برای سال تحصیلی جدید مبالغ وام با توجه به شرایط روز 30 درصد افزایش یافته است. امیدواریم از سال تحصیلی جدید وام‌های دانشجویی، وام شهریه، وام ضروری و وام مسکن برای تمامی مقاطع با افزایش پرداخت شود.

معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویی افزود: دانشجویانی که به دلیل شرایط کرونایی نتوانستند در زمان مقرر فارغ‌التحصیل شوند، اما زمان باز پرداخت وامشان به سر رسیده است، با نظرات مثبت هیات رییسه صندوق در دو و نیم سال شرایط باز پرداخت وام‌های دانشجویان با دو و نیم سال فرصت برای بازپرداخت وام به دانشجویان داده شد.

حاج جباری گفت: برای دانشجویان فرصت فراهم شد تا با تاخیر یک ساله پرداخت‌ها انجام شود. 

معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویی افزود:  از روزهای آینده طرح بخشودگی آغاز و دانشجویان در صورت نیاز به سایت صندوق مراجعه کنند. در این شرایط افرادی که به هر دلیل نتوانستند اقساط را به موقع پرداخت کنند تمهیدات لحاظ شده است تا با پرداخت اقساط مجدد بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند.

 

حاج جباری برای دانشجویان با شرایط مختلف امکانات ویژه لحاظ شده است، افزود: برای مثال برای دانشجویان تحت حمایت کمیته امداد (ره) و سازمان بهزیستی سال تحصیلی گذشته و آینده خبر خوشحال کننده این است که این دانشجویان در صورت پرداخت شهریه هزینه تحصیلی از طریق کمیته امداد(ره) کمک کرده و مابقی را به صورت وام می‌توانند دریافت کنند. 

او ادامه داد: این افراد می‌توانند در سامانه صندوق رفاه دانشجویی وارد و به ثبت نام پرداخته و بدون نگرانی درخواست وام دهند. کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی ضمانت بازپرداخت وام را بر عهده گرفته‌اند. این افراد نیازی به ضمانت شخصی ندارند و بازپرداخت وام هم منوط به اشتغال این افراد است. این موارد در راستای حمایت از اقشار خاص انجام شده است.

 معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویی با بیان اینکه در بعد عمومی در آیین نامه دانشجویان درخواست کننده وام گواهی کسر از حقوق و ضامن هم باید زمینه شود، گفت: با توجه به شرایط کرونایی و محدودیت‌های ترددها ضمانت کسر از حقوق ضامنین برای درخواست کنندگان وام برای سال آینده مسکوت مانده است. سال تحصیلی آینده نیازی به ارائه گواهی کسر از حقوق نیست. 

او درباره آخرین وضعیت خوابگاه‌های دانشجویی تاکید کرد: با شیوع کرونا خوابگاه‌ها شرایط متفاوتی داشتند و خوابگاه‌های دانشجویی در مدت شیوع کرونا در حال بازسازی بودند. برخی از دانشگاه‌ها به تهیه خوابگاه‌های استجاری پرداختند. 

معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویی گفت: در شرایط موجود برخی از خوابگاه‌ها تغییر کاربردی داده و هر دانشگاهی بر اساس شرایط خود ابلاغ می‌کند. وزارت علوم هم پیگیر است تا در زمینه خوابگاه‌ها آمادگی لازم را با توجه به اقدامات ستاد ملی مقابله با کرونا دستورالعمل‌هایی را اعلام ‌کند.

او در پایان گفت: بر اساس سیاست‌های ستاد ملی مقابله با کرونا و دانشگاه‌ها تصمیم‌گیری می‌شود. امیدواریم بتوان از این شرایط خاص کرونایی عبور کرده و بعد از واکسیناسیون دانشجویان شاهد حضور پر شور دانشجویان باشیم.

 

منبع: برنا
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی