ارسال به دیگران پرینت

کرونا تقاضای خرید بلدرچین را افزایش داد

همزمان با افزایش روی آوردن مردم به مصرف خوراکی‌های تقویتی برای مقابله با کرونا در پیک پنجم این بیماری، تقاضا برای برخی اقلام خوراکی افزایش یافته است.

همزمان با افزایش روی آوردن مردم به مصرف خوراکی‌های تقویتی برای مقابله با کرونا در پیک پنجم این بیماری، تقاضا برای برخی اقلام خوراکی افزایش یافته است.

پس از افزایش سه برابری تقاضا برای خرید هویج، رئیس اتحادیه پرورش بلدرچین کشور از افزایش تقاضای خرید بلدرچین با شیوع کرونا خبر داده است.

احمد بافکار:

* شیوع کرونا باعث شده که مردم از بلدرچین استقبال بیشتری کنند؛ به طوری که امسال تقاضای خرید بلدرچین ۳ برابر بیشتر از سال ها قبل شده است و تهران نیز نسبت به استان‌های دیگر بیشترین مصرف را دارد.

* قیمت هرکیلو بلدرچین به صورت عمده ۷۵هزارتومان است که با قیمت ۸۵تا ۹۰هزارتومان به دست مصرف کننده می‌رسد.

* فروش آن بیش از این قیمت ها منطقی نیست و بایستی نظارت صورت بگیرد. البته بلدرچین هم مانند مرغ است یعنی گفته می شود که مرغ بایستی با قیمت ۲۴هزارو۹۰۰ تومان فروخته شود ولی در مغازه ها این قیمت رعایت نمی شود.

* بلدرچین از خواص بسیاری برخوردار است که از جمله آن می‌توان به بالا بردن سیستم ایمنی بدن و کمک به بهبودی بیماران مبتلا کرونا اشاره کرد.

این روزها هویج در بازار به کیلویی ۲۸۰۰۰ تومان و حتی کیلویی ۳۵۰۰۰ تومان رسیده است.

ذبیح‌الله اعظمی ساردویی، دبیر کمیسیون کشاورزی مجلس، در یک برنامه تلویزیونی علت کمبود هویج در بازار را هجوم مردم برای خرید آن به عنوان درمان کرونا اعلام کرد و گفت: این مساله «عرضه و تقاضای بازار به‌هم ریخت و به کمبود هویج دامن زد.

منبع: برترین ها
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه