خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

تفاوت اصلی کرونای دلتا با موارد قبلی | به محض مشاهده علائم به پزشک مراجعه کنید

یک متخصص بیماریهای عفونی به دوره کمون کوتاه کرونای دلتا اشاره کرد و گفت: این سویه جدید بطور میانگین در اکثر موارد ظرف دو تا سه روز علائم خود را در بدن افراد نشان می‌دهد.

دکتر علیرضا جانبخش  با بیان اینکه تفاوت چندانی میان علائم کرونای دلتا با موارد قبلی این ویروس وجود ندارد، گفت: تنها تفاوت اصلی در سرعت بالای انتقال ویروس و سرعت انتشار آن در بدن افراد است.

جانبخش گفت: این ویروس ظرف مدت کوتاهی از فردی به فرد دیگر منتقل می شود و سرعت انتقال آن به حدی است که عمدتا موارد ابتلا به صورت خانوادگی است و مجبور به قرنطینه تمام خانواده هستیم.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: از طرفی سرعت انتشار این ویروس در بدن به شدت بالاست، طوری که ظرف دو تا حداکثر هفت روز علائم خود را نشان می‌دهد.

جانبخش گفت: دوره کمون ویروس کرونای معمولی حدود سه تا 14 روز است، اما در این سویه جدید علائم بطور میانیگن ظرف دو تا سه روز خود را نشان می دهد.

وی افزود: این سرعت بالا موجب می شود افراد سریعا بدحال شده و درگیری ریه به سرعت در آنها صورت گیرد و نیاز است که به محض مشاهده علائم به پزشک مراجعه کنند.

این متخصص بیماریهای عفونی در خصوص نوع علائم سویه دلتا هم گفت: علائم این نوع از ویروس کرونا همانند ویروس های قبلی متنوع بوده و تب، کوفتگی بدن، سردرد، آبریزش بینی، سرفه، اسهال و استفراغ و ... را شامل می شود.

جانبخش گفت: طول مدت بیماری هم در این سویه جدید کوتاهتر شده و از حدود 14 روز به حدود 10 روز رسیده ست.

 

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه