ارسال به دیگران پرینت

شهروندان مناطق سیل زده آلمان چه می کنند؟ +عکس

یک شهروند سیل زده آلمانی با ناامیدی تلاش می کرد تا بقایای کالاهای آنتیک و کتاب‌های قدیمی موجود در کتاب فروشی قدیمی‌اش را پیدا کند.

سیلاب های اروپا فررو می نشیند، سطح آب پائین می رود و ساکنان سیل زده آلمان و بلژیک در کنار تیم‌های امداد و نجات تنها یک روز پس از سیل شروع به پاکسازی تمیز کردن خانه، محله و شهر خود می کنند.

میزان این خسارات در حال روشن شدن است و نیروهای امداد و نجات همچنان به دنبال آسیب دیدگان و قربانیان هستند.

تا کنون بیش از 180 نفر جان خود را در سیل روزهای اخیر آلمان و بلژیک و کشورهای دیگر  این منطقه از دست داده‌اند و تعداد زیادی مفقود هستند. این موضوع می تواند آمار جان باختگان را افزایش دهد. 

شهروندان آلمان در حال پاکسازی شهر و خانه

شهروندان سیل زده اروپا چه می کنند؟

باران های شدید روز جمعه و شنبه باعث جاری شدن سیل در مناطقی از آلمان، بلژیک و هلند شد.

آلمان اینک نگران ادامه بارش‌ در منطقه شمال باواریا (بایرن) است. خبرهایی از پر شدن زیرزمین خانه ها و زیر آب رفتن جاده و خیابان ها در این منطقه به گوش میرسد.

در غرب آلمان مقامات خواستار تخلیه ساکنان از منطقه شده و از احتمال ویرانی سد "اشتاینباختال" می‌گویند.

4 نفر از قربانیان سیل آلمان آتش نشان بودند.

ایالت‌های "نورث راین وستفالن" و "راینلندفالتس" بیشترین آسیب را در آلمان متحمل شده‌اند.

ساکنان شهرهای Bad Neuenahr و Ahrweiler در حومه راینلند فالتس با جدیت در حال تمیز کردن شهر و روبیدن گل و لای و جمع‌آوری زباله‌ها  هستند.

شهروندان آلمان در حال پاکسازی شهر و خانه

شهروندان سیل زده اروپا چه می کنند؟

این کار در شهرهای سیل زده بسیار سخت است زیرا قدرت انجام کار به دلیل تعطیلی و تخریب فروشگاه ها، تعطیلی دیگر مشاغل و دیگر ساختارهای منطقه از بین رفته و برق گاز قطع  شده است. زیرساخت های ارتباطی نیز تعریف چندانی ندارند.

"مایکل لنگ" مالک یک کارخانه شراب سازی به رویترز گفت: همه چیز کاملا نابود شده است شما خیابان‌ها و مناظر قبلی را تشخیص نمی دهید. وی در مقابل فروشگاه تخریب شده خود در مرکز این شهر ایستاد و گفت: نمی توانید تغییرات اطراف شهر را تصور کنید.ا و افزود: فضای داخلی فروشگاه، شیشه ها و دکور فروشگاه کاملا نابود شده است.

"ولفگانگ هوست" از دیگر ساکنان حومه راینلند فالتس با ناامیدی تلاش می کرد تا بقایای کالاهای آنتیک و کتاب‌های قدیمی موجود در کتاب فروشی قدیمی‌اش را پیدا کند. این کتاب خانه در سال 1988 تاسیس شده بود.

شهروندان آلمان در حال پاکسازی شهر و خانه

سیل زدگان آلمان در حال پاکسازی شهر  خانه

وی در حالیکه لایه‌‌های کلفتی از گل و لجن روی کفش و کتاب‌هایش بود، گفت: من 33 سال است که در این کتاب و عتیقه فروشی اقلام هنری و عتیقه را به حراج می‌گذارم. در این مرکز کتاب‌هایی وجود داشتند که نابودی آنها چندان ناراحت کننده نیست اما ما کتاب‌های نایابی از سال‌های 1510 و 1520 داشتیم.

او افزود: برخی از کتاب‌های ما جایگزینی ندارند.

خبرگزاری فرانسه نوشت: این سیل بزگترین فاجعه طبیعی 60 سال گذشته در آلمان محسوب می‌شود.

هوست آنتیک فروش گفت: اگر یک دقیقه درنگ می‌کردم غرق می شدم. وی افزود: آب اجساد دو بزرگسال و یک بچه را با خود برد. آنها نتوانستند خود را نجات دهند.

"گریگور دگن" نانوای آلمانی از شهر Bad Neuenahr-Ahrweiler در نزدیکی شهر "شولدز" به خبرگزاری فرانسه گفت: من در این شهر متولد شدم و تمام عمرم را اینجا زندگی کردم اما تا کنون همچین چیزی را ندیده بودم.

این نانوا همسایگان خود را برای پاکسازی گل و لای از خانه و خیابان جمع کرده و مدیریت می کند.

تلاش شهروندان مناطق سیل زده آلمان برای پاکسازی شهر و خانه

شهروندان سیل زده اروپا چه می کنند؟

رهبران اروپایی علت اصلی این سیل در آلمان، بلژیک و بخش هایی از هلند، لوکزامبورگ و سوئیس را تغییرات اقلیمی خوانند.

"مایکل کوستیورز" 40 ساله که کنار انبوهی از گل در کنار در آپارتمان پر گل و آوار شده خود ایستاده گفت: دو روز است نخوابیدم.

او گفت محل زندگی والدینم بدتر از اینجاست زیرا آنها بیشتر از من به رودخانه نزدیک هستند.

ساکنان مناطق سیل زده آلمان با چکمه‌های پلاستیکی و لباس های گل آلوده مصمم به تخلیه پیاده‌روهایی هستند که با اسباب و لوازم خانه پر شده است.

از یک فست فود فروشی شهر Bad Neuenahr-Ahrweiler تخریب شده چیزی جز شیشه‌های نوشیدنی پشت میز در آن باقی نمانده و یک نمایندگی فروش خودرو موفق شده کمی از گِل کف فروشگاه بکاهد.

برق این منطقه برای چند روزی به دلیل سیل، قطع است و شبکه تلفنی ضعیف است یا امکان استفاه از آن وجود ندارد.

تیم  امداد و نجات آلمان در حال درآوردن خودروهای به گل نشسته است که با جریان سیل جا به جا شده اند/ عکس: EPA

دراوردن خودروها از  سیل آلمان

"گریگور دگن" نانوای آلمانی گفت: از روز اول پس از سیل شروع به پاکسازی شهر کردیم اما این روند خوب پیش نرفت. ما در شوک بودیم و سطح آب همچنان بالا.

تیم امداد نیز در راین وست فالن شروع به خارج کردن اتومبیل‌ها جابه‌جا شده با جریان سیلاب‌ها کرده اند. بیشتر این اتومبیل‌ها با جریان آب جا به جا شده، به گل نشسته و مسیر جاده‌ها را با شاخه و تنه قطع شده درختانو  یا وسایل خانه بسته شده اند.

 

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه