ارسال به دیگران پرینت

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد

طراحی سؤالات کنکور مشکلی نداشت | اهداف آموزشی ما با آموزش و پرورش متفاوت است

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه در نامه سازمان پژوهش آموزش و پرورش عنوان شده است که ۱۰ سؤال ایراد دارد، گفت: گزارش آن مکتوب ارائه خواهد شد.

فاطمه زرین آمیزی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن بیان این مطلب در پاسخ به ادعای سازمان پژوهش آموزش و پرورش مبنی بر ارسال سؤالات اشتباه کنکور به سازمان سنجش آموزش کشور، اظهار کرد: سازمان پژوهش آموزش و پرورش در ۱۵ تیرماه به همه رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها اعلام کرد که به سازمان سنجش آموزش کشور برای سؤالات خارج از کتاب آزمون سراسری ۱۴۰۰ نامه‌ای ارسال کرده که روابط عمومی آن سازمان اعلام کرد ۲۰ تیرماه نامه ارسال شده است. این نامه ۲۱ تیرماه به دست سازمان سنجش رسید.

وی در ادامه تاکید کرد: در نامه سازمان پژوهش آموزش و پرورش آمده است که ۱۰ سوال از حدود ۱۵۰۰ سوال خارج از کتاب بوده است، این ۱۰ سوال توسط اساتید و کارشناسان آزمون‌سازی و سنجش و روان‌سنجی بررسی می‌شود و گزارش آن به صورت مکتوب ارائه خواهد شد.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور خاطر نشان کرد: در خصوص سؤال‌هایی که عنوان شده است خارج از اهداف آموزشی است، اهداف آموزشی وزارت آموزش و پرورش با سازمان سنجش که آزمون‌های رقابتی را برگزار می‌کند، متفاوت است که به صورت مبسوط این موضوع در اطلاعیه سازمان سنجش که ۱۷ تیرماه منتشر شد، توضیح داده شده است و بنابراین طراحی سؤالات کنکور ایراد و مشکلی نداشته است.

 

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • ناشناس ارسالی در

  دانش آموزان در مدرسه و با اهداف آموزش و پرورش آماده کنکور شده اند پس سوالات کنکور باید متناسب اهداف آموزش و پرورش باشد .

 • رازمند ارسالی در

  خجالت بکشید بس دیگه مردم را چی فرض کردید اگر اهداف متفاوت بود چرا زودتر اعلام نکردید درضمن درکدام کنکور اجرا کرده بودید خیلی زود برید گمشید

 • مرضیه ارسالی در

  خیلی شما غلط کردی که اهدافتون با آموزش وپرورش فرق داره آخه نفهم جون جوون های ما بازیچه شما هاست اشغال بچه خودت بود چی یه غلطی کردین قبول کنید برید گم شین از این مملکت

 • نور ارسالی در

  خداوند همه ی ما را شفا دهد از این همه منیت و غرور و توهم

 • چراا ارسالی در

  واقعا که این همه درس بخون بعد اخرشم این وابییییییییییی ای خدااااااااا

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه