ارسال به دیگران پرینت

چرا ایران برای دور جدید مذاکرات در وین تاریخ مشخصی تعیین نمیکند؟

اگرچه ممکن است رایزنی‌های تیم انتقالی روند از سرگیری مذاکرات وین را کند کرده باشد، اما بعید به نظر می‌رسد که تیم رئیسی تصمیم بگیرد که با تغییر جهت مسیر دیگری را در پیش گرفته و از مذاکراتی فاصله بگیرد که تلاش می‌کند برنامه جامع اقدام مشترک را احیا کند.

روزشمار پایان دولت حسن روحانی رو به پایان است و هنوز برای دور جدید مذاکرات احیای برجام در وین تاریخ مشخصی تعیین نشده است. لورا روزن تحلیل‌گر مشهور آمریکایی در جدیدترین یادداشت خود با عنوان  «تغییر دولت در ایران مذاکرات وین را متوقف می‌کند» دیدگاه خود را پیرامون این تاخیر و ارتباط آن را با روی کار آمدن دولت جدید در ایران ارائه کرده است.

قدرت‌های بین‌المللی انتظار دارند تا ایران، با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ۱۸ ژوئن و پیش از شروع دور جدید مذاکرات بر سر احیای توافق هسته‌ای در وین، رایزنی‌های داخلی را به پایان برساند.

انتظارات در مورد پیشرفت سریع در مذاکرات توافق هسته‌ای در وین در دوره «اردک لنگ» ایرانی (کنایه از دولتی که در روزهای پایانی قرار دارد) و تا پیش از از برگزاری مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی در اوایل ماه اگوست کاهش یافته است، چرا که ایران به شدت درگیر دوران انتقالی دولت قرار گرفته و درصدد ایجاد نوعی اجماع داخلی در مورد نحوه اقدام در این زمینه است.

 

منبع: دنیای اقتصاد
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه