ارسال به دیگران پرینت

جهانگیری: افزایش تولید برق تقریباً غیرممکن است

معاون اول رییس جمهور گفت: افزایش تولید برق تقریباً غیرممکن است؛ چرا که تمام نیروگاه‌ها با تمام ظرفیت در حال تولید برق هستند. همچنین وضعیت سدها مهم است. به ویژه که پیش‌بینی می‌شود که در پاییز امسال وضعیت بارندگی خوب نباشد

اسحاق جهانگیری روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره مأموریت رئیس جمهوری به او برای بررسی قطعی مکرر برق و نتیجه جلسه با مسؤولان وزارت نیرو، اظهار کرد: نتیجه این جلسات به آثار آن بستگی دارد. اگر دیدید وضع بهتر شده، بدانید تصمیماتی که گرفته شده باعث این نتیجه شده است.

وی افزود: وزیر نیرو دراین‌باره توضیح خواهد داد و با خبرنگاران صحبت می‌کند. باید به مردم توضیح داد؛ چرا که برق از آن موضوعاتی است که به زندگی همه مردم ارتباط دارد و مردم هم در این زمینه حساسیت دارند. باید به شکل کامل توضیح داده شود که مسائل چیست.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: افزایش تولید برق تقریباً غیرممکن است؛ چرا که تمام نیروگاه‌ها با تمام ظرفیت در حال تولید برق هستند. همچنین وضعیت سدها مهم است. به ویژه که پیش‌بینی می‌شود که در پاییز امسال وضعیت بارندگی خوب نباشد. باید با دقت به آب شرب مردم توجه کرد که با مشکل روبرو نشود. آنها از مسائلی است که دولت‌ها باید در آن دقت داشته باشند. حجم تولید و سقف آن مشخص است مصرف در حال افزایش است و باید تلاش کرد تا جایی که مقدور است مصرف کاهش پیدا کند.

جهانگیری با اشاره به فاصله تولید و مصرف برق، گفت: مدیریت این فاصله مهمترین کاری است که وزارت نیرو باید انجام دهد تا کمبودی که وجود دارد بتواند با اعمال مدیریت در جاهای مختلف آثار اقتصادی، سیاسی و اجتماعی آن را به حداقل برسد الان مهمترین کار وزارت نیرو در مقطع فعلی، مدیریت کردن این مساله است.

وی درباره این که وزیران پاسخگو نیستند و کسی در این زمینه معذرت خواهی نکرده است، گفت: در زمینه قطعی برق رئیس جمهوری از مردم معذرت خواهی کرد. در زمینه برق و بهداشت حتماً وزیران مربوطه توضیح می‌دهند. نگرانی‌ها در جلسات دولت گفته شده است. حتماً در این روزهای آخر تاکید خواهیم کرد که وزرا بیایند و با خبرنگاران صحبت کنند و پاسخگو باشند.

 

منبع: ایرنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • ناشناس ارسالی در

    مردم را مسخره کردید بااین کارهاتون

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه