ارسال به دیگران پرینت

بالگرد رئیس‌جمهور کلمبیا هدف گلوله قرار گرفت

بالگردی که حامل رئیس جمهور کلمبیا و سایر مقام‌های دولتی این کشور بود، هدف چندین گلوله قرار گرفته است.

 ایوان دوکه رئیس جمهور کلمبیا با انتشار یک فیلم ویدئویی اعلام کرد: بالگردی که حامل من و سایر همکارانم بود، روز جمعه هدف چندین گلوله فشنگ قرار گرفته است.

وی افزود: حادثه مذکور زمانی رخ داده است که بالگرد رئیس جمهور کلمبیا در حال پرواز از منطقه کاتانومبو به سوی شهر کوکوتا بوده است. آنچه واضح است این است که این یک حمله ناجوانمردانه است و می توان سوراخ های گلوله را در بالگرد رئیس جمهور مشاهده کرد.

سایر مقام های ارشد دولت کلمبیا از جمله دیگو مولانو وزیر دفاع، دانیل پالاسیوس وزیر کشور و فرماندار ایالت نورت دو سانتاندر در این بالگرد حضور داشته‌اند.

سخنگوی ریاست جمهوری کلمبیا تاکید کرده است که در این حادثه به کسی آسیب نرسیده است.

رئیس جمهور کلمبیا افزود: به ماموران امنیتی دستور داده شده است تا عاملان اصلی این حمله را شناسایی کنند.

ناآرامی ها در کلمبیا طی هفته های اخیر ادامه داشته است.چند روز قبل ، در انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در یک پایگاه نظامی در شهر مرزی کوکوتا حداقل 36 نفر زخمی شدند.

وزیر دفاع کلمبیا شورشیان و شبه نظامیان چپگرا را عامل اصلی این حمله معرفی کرده است.

علی رغم قرارداد صلح بین دولت کلمبیا و شورشیان فارک، ارتش این کشور همچنان در حال مبارزه با ارتش ملی آزادیبخش، گروه های تبهکار و اعضای سابق فارک است که این پیمان را قبول نکرده اند.

دولت کلمبیا در ماه مارس نیز شورشیان فارک را عامل اصلی انفجار در استان کوکا معرفی کرد که منجر به زخمی شدن حداقل 40 نفر شد.

در بمبگذاری ارتش ملی آزادیبخش کلمبیا در سال 2019 در آکادمی پلیس بوگوتا نیز بیش از 22 نفر کشته شدند.

 

منبع: تسنیم
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه