ارسال به دیگران پرینت

دورکاری یا بازگشتن به محل کار؟

به تازگی پژوهشی در ایالات متحده انجام شده که نشان می‌دهد چرا افراد کار کردن از خانه را به حضور در محل کار ترجیح می‌دهند.

مترجم: مینا شهری

به تازگی پژوهشی در ایالات متحده انجام شده که نشان می‌دهد چرا افراد کار کردن از خانه را به حضور در محل کار ترجیح می‌دهند.

68% از افراد مورد پژوهش اعلام کردند از اینکه مجبور نیستند به محل کار رفت و آمد داشته باشند، خوشحال هستند. 63% گفتند که از انعطاف ساعات کاری در منزل لذت می‌برند. نپوشیدن لباس اداری هم سومین عاملی بود که بیشتر افراد به عنوان مزیت دورکاری ذکر کردند.

اکنون با بازگشایی ادارات، بسیاری از کارمندان مایل نیستند به محیط کار برگردند و دوست دارند همچنان از مزایای دورکاری بهره‌مند شوند.

با افزایش میزان واکسیناسیون و کاهش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در اقصی نقاط جهان، ادارات خود را برای فعالیت مجدد آماده می‌کنند، که این به معنای لزوم بازگشت کارمندان به محیط کار است. در طی مدت همه‌گیری کرونا، بسیاری از فعالیت‌ها به صورت غیرحضوری بوده و کارمندان اکنون طعم شیرین این شکل از فعالیت منعطف را چشیده‌اند. 

طبق نظرسنجی انجام شده از کارمندان، عدم نیاز به رفت و آمد یکی از اصلی‌ترین دلایل محبوبیت دورکاری است. ساعات کاری انعطاف‌پذیر و امکان پوشیدن لباس راحت، توانایی انجام کارهای روزمره در کنار انجام وظایف شغلی و وقت گذراندن با خانواده، از دیگر مزایایی است که کارمندان برای دورکاری ذکر کرده‌اند.

به طور کلی می‌توان گفت که اغلب کارمندان از شرایط جدید استقبال کرده‌اند و تمایلی به از دست دادن این آزادی‌های شغلی جدید ندارند. با این حال اغلب مدیران و کارفرمایان ترجیح می‌دهند روند کاری شرکتها به حالت قبل برگردد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه