ارسال به دیگران پرینت

بیانیه مهم سیدحسن خمینی در آستانه انتخابات| سیدحسن خمینی: یکی از راه های حفظ جمهوریت نظام، دادن "رای صحیح" است

سیدحسن خمینی بیانیه داد. سیدحسن خمینی گفت: یکی از راه های حفظ جمهوریت نظام، دادن "رای صحیح" است. بیانیه سید حسن خمینی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰ منتشر شده است.

بیانیه مهم سیدحسن خمینی در آستانه انتخابات| سیدحسن خمینی: یکی از راه های حفظ جمهوریت نظام، دادن "رای صحیح" است

در آستانه سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی با صدور بیانیه‌ای ضمن انتقاد از «بی توجهی عمیق به جمهوریت» به عنوان علّت اصلی نابسامانی‌های اقتصادی و اجتماعی، تأکید کرد: یکی از راه‌های حفظ جمهوریت نظام، دادن «رأی صحیح» است. 

متن بیانیه حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی به شرح زیر است: 

بسمه تعالی

إِنَّ اللّهَ لاَ یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّی یُغَیِّرُواْ مَا بِأَنْفُسِهِمْ 

میراث بزرگ انقلاب اسلامی و امام عظیم الشأن ما و شهدای این سرزمین، «جمهوری اسلامی» است و حفاظت از تلفیق مبارک «جمهوریت» با «دین داری» وظیفه همیشگی ماست. 

و امروز اگرچه تنگ نظری‌ها و رفتارهای ناصحیح، همگان را به حق نگران میراث تاریخی‌مان کرده است و اگر چه همین بی‌توجهی عمیق به جمهوریت علت اصلی نابسامانی‌های اقتصادی و اجتماعی است ولی باز هم می‌توان نه با رفتاری سلبی، بلکه با تصمیمی ایجابی به حفاظت از آینده و ساختن امروز و رفع مشکلات معیشتی روزمره همت گمارد. 

اینجانب ضمن احترام به نظر همه ایرانیان بر این باورم که یکی از راه‌های حفظ جمهوریت نظام، دادن «رأی صحیح» است. امید است همه در حفظ ثمره خون‌های پاک شهیدان موفق باشیم. 

سید حسن خمینی

۲۶ خرداد ۱۴۰۰

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی