ارسال به دیگران پرینت

تذکر به شورای نگهبان

رهبرمعظم انقلاب درسالروز ارتحال امام(ره) پس از تشریح استقرار جمهوری اسلامی به اهمیت ایجاد و اجرای عدالت در نظام پرداخته و به ظلم و جفایی که در حق برخی داوطلبان ریاست جمهوری پس از اعلام نظر شورای نگهبان درعدم احراز صلاحیت آنان صورت گرفته، تذکری داشتند.

این بیان چندین نکته در بر داشته که فعلا به دو نکته آن اشاره می کنم؛

اول آنکه رهبری هتک حیثیت افراد و درز اطلاعات محرمانه ویا برخی دلایل عدم احراز صلاحیتها را که با انتشار در فضای بی در و پیکر مجازی موجب خدشه به آبرو و حیثیت اشخاص شده ظلم به افراد دانسته و از دستگاههای مسئول خواسته اند که جبران کنند.

این مطالبه گذشته از اینکه مخاطبش شورای نگهبان است یا متولیان فضای مجازی یا اشخاص، گروهها و جناح هایی که برای اغراض خاصی عالمانه یا جاهلانه با آبروی افراد بازی می کنند پیام مهمی برای شورای نگهبان دارد که اعضای شورا، خصوصا آنها که ان شاءالله ناخواسته اطلاعات محرمانه مسئولان رده بالای حال و سابق کشور از زیر دستشان خارج می شود باید بسیار در حفظ اسرار افراد از سویی و دقت عمل و حساسیت فراوان در راستی آزمایی اخبار و اطلاعاتی که به دست آنها می رسد و عدم اجازه انتشار آنها تلاش و کوشش کنند.

البته ممکن است بیماران یا مغرضانی که این اخبار جعلی را به شورای نگهبان داده اند همانها هم عامل انتشار آنها باشند که اولا شورای نگهبان موظف بوده بلافاصله پس از نشر اینگونه اخبار که کذب آنها مشخص شد مراتب را تکذیب و از حیثیت افراد نگهبانی کند و ثانیا مسئولان قضایی و کنترل کنندگان فضاهای مجازی (اگر کنترل کنندگانی باشند) باید به شدت با این افراد برخورد کنند تا ریشه این هرج و مرجها وبی اخلاقی ها خشکانده شود.

دوم آنکه؛ همانگونه که شورای نگهبان مسئول حفظ آبرو و حیثیت افراد در رسیدگی به صلاحیت آنها و مسئول حفظ اسرار و امانت های آنان حین و پس از رسیدگی است ، مسئول حفظ آبرو و حیثیت خود و اعضای شورا هم هست و لازم است در مواردی که نامزدهای انتخابات با صراحت و اصرار درخواست  می کنند که هیچ نکته تاریکی که منجر به عدم احراز صلاحیت آنان بشود در زندگیشان وجود ندارد و اگر وجود دارد شورای نگهبان آنرا علنی و منتشر کند.

این شورا از خود و اعضای خود رفع سوء ظن نموده و برای آنکه بنا بر تذکر رهبری به افراد و خانواده های آنان ظلم و جفا نشود، براساس قانون و حقوق مدنی هر فرد، موظف است مواردی که منجر به عدم احراز صلاحیت افراد شده را به طور خصوصی به خودشان اعلام و در صورت اجازه و اصرار و قبول مسئولیت از سوی متقاضی آن موارد را به صورت علنی منتشر کند.

وقتی آقای جهانگیری یا هر فرد دیگری به صراحت و به اصرار اعلام می کند که هیچ موردی وجود ندارد که موجب رد صلاحیتش شده باشد، یعنی هیچ مورد قابل قبول و محکمه پسندی از سوی شورای نگهبان به وی اعلام و تفهیم نشده است و وقتی می گوید اگر چنین مدرک یا سندی وجود دارد با مسئولیت خودم به اطلاع عموم رسانده شود، شورای نگهبان که همواره در مظان اتهام سنگین برخوردها و اظهار نظرهای سلیقه ای و سیاسی و نادیده گرفتن حقوق افراد است نه تنها تکلیف حفظ اسرار مردم از دوش او برداشته شده است بلکه موظف است برای حفظ شان خود و شفافیت و اثبات صداقت در عمل و برای تنویر افکار عمومی و زدودن شائبه ها و اتهامات وارده بر شورای نگهبان از خود رفع اتهام نموده و نسبت به انتشار اسناد و مدارک موجود در خصوص افراد مدعی اقدام نماید. در غیر این صورت به شبهات موجود دامن زده و حتی ممکن است تردیدها نسبت به صحت عمل و برخورد سلیقه ای نسبت به صلاحیت افراد را تشدید و تقویت کند.

منبع: خبر آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • هییچکس ارسالی در

    میگما روحانی و جهانگیری کشور را نابود کردن حالا می گید مدرکی وجود ندارد،به جهانگیری بگید از ۶ میلیاردی که در دوره خاتمی حاپولی کردی چه خبر به پول الان میشه چند ترلیون

  • ناشناس ارسالی در

    وقتی هیچ سندی برای انتشار وجود ندارد سکوت می کنند و برای تقاضای افراد ارزشی قائل نیستند

  • ناشناس ارسالی در

    راستی صدای ظریف از کحا درز پیدا کرد؟

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه