ارسال به دیگران پرینت

دلار راه نزولی را در پیش گرفت + نمودار

دلار که تا روز پنج شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ عمدتا در مسیر صعودی قرار داشت، به یکباره راه نزولی را در پیش گرفت.

اتفاق جدید در بازار دلار + نمودار

در آخرین روز هفته، اسکناس آمریکایی نه تنها نتوانست به بالای مرز ۲۴ هزار تومانی برود که حمایت ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومانی را از دست داد و به محدوده ۲۳ هزار و ۷۵۰ تومان ریزش کرد.

با افت قیمت دلار، سکه امامی نیز در مسیر نزولی قرار گرفت و از محدوده ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی عقب نشینی کرد. افت قیمت فلز گران بهای داخلی در حالی رقم خورد که برخی معامله گران در روز چهارشنبه انتظار جهش سکه به سوی کانال ۱۱ میلیونی را داشتند. با این حال در روز پنج شنبه دو متغیر حیاتی دلار و اونس طلا بر علیه خواست افزایشی های بازار سکه حرکت کردند. دلار حمایت حساسی را از دست داد و طلای جهانی محدوده هزار و ۹۰۰ دلار را نتوانست حفظ کند.

دلایل افت دلار چه بود؟

به گفته فعالان، اخبار منتشر شده در مورد مذاکرات هسته ای موجب شد که به یکباره سمت فروشندگان بازار تقویت شود و دلار راه نزولی را در پیش بگیرد.

در کنار این، گفته می شود که برخی از معامله گران انتظار دارند که در هفته های آتی میزان عرضه ارز بالا برود، در نتیجه ترجیح دادند به استقبال افت قیمت ها بروند. 

دسته ای از فعالان عنوان می کردند که ممکن است بازارساز در آستانه انتخابات ریاست جمهوری میزان عرضه ارز خود را بالا ببرد. در نتیجه ترجیح دادند، ریسک نگه داری ارز را به جان نخرند.

نیاز به اصلاح در بازار ارز

گروهی از تحلیل گران فنی نیز عنوان می کردند بازار پس از چند هفته افزایش قیمت، نیاز به یک اصلاح قیمت داشت. دلار حدود یک ماه پیش تا محدوده ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان افت کرد، ولی پس از آن با قدرت در مسیر صعودی قرار گرفت و توانست تا نزدیک مرز ۲۵ هزار تومانی افزایش قیمت را تجربه کند.

از نقطه ۲۵ هزار تومانی اصلاح بازار شروع شد. به گفته تحلیل گران فنی در صورتی که دلار زیر محدوده ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومانی باقی بماند، میزان فروش ها باز هم بیشتر خواهد شد.

 

منبع: اقتصاد نیوز
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • ناشناس ارسالی در

  دولت مسخره یک رودبار به ۳۰ هزار میرسه یک روز به ۲۰هزار این چه وظعی است

 • ناشناس ارسالی در

  آقای رئیسی اصلح ترین فرد برای ریاست جمهوری است ایشان در دوسال تحول عظیمی در قوه قضائیه انجام داده است لذا اگر در راس قوه مجریه قرارگیرد میتواند مشکلات اقتصادی راحل کند ومبادی فسادزاراببندد

 • ناشناس ارسالی در

  زهره ترک شدم فک مردم دلار اومده 20 هزار تومان

 • ناشناس ارسالی در

  ببخشید دلار ریزش نکرده بلکه تومان است که حالت نزولی وصعودی دارد
  چون دلار در مقابل ارزهای جهانی ثابت است

 • ناشناس ارسالی در

  فرصت را از دست ندهید آقای روحانی بازار رونق را با افزایش قیمت دلار به مردم هدیه کن دولت بعدی دلار را افزایش خواهد داد تا بازار راه بیفتد در این ده روز باقیمانده حیف است این فرصت را از دست ندهید مردم از دولت بعدی انتظار دارند شما نباید فرصت سوزی کنی...

 • ناشناس ارسالی در

  بازم میر بالا سودجویان دلالها نمیگذارن مردم راحت زندگی کند این کارکاردولت ومسعولانه دست خودشونه

 • رضا ارسالی در

  فعلا بی صاحب هست

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه