ارسال به دیگران پرینت

ظریف در دیدار وزیر خارجه ایتالیا:

در افکارعمومی ایران برای همکاری با طرف‌های ایتالیایی، دیدگاه مثبتی وجود دارد

وزیر امور خارجه در دیدار با همتای ایتالیایی خود، با توجه به دیدگاه مثبت موجود در افکارعمومی ایران برای همکاری با طرف‌های ایتالیایی بر ضرورت رفع موانع و ایجاد آمادگی برای از سرگیری ارتباطات بخش‌های اقتصادی به نفع روابط دو کشور تاکید کرد.

وزیر امور خارجه در دیدار با همتای ایتالیایی خود، با توجه به دیدگاه مثبت موجود در افکارعمومی ایران برای همکاری با طرف‌های ایتالیایی بر ضرورت رفع موانع و ایجاد آمادگی برای از سرگیری ارتباطات بخش‌های اقتصادی به نفع روابط دو کشور تاکید کرد.

به گزارش اداره‌کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «محمد جواد ظریف» در ادامه دیدار و گفت‌وگو با مقامات اروپایی، امروز در رم با «لویی جی دی مایو» وزیر امور خارجه و همکاری‌های بین‌المللی ایتالیا دیدار و درخصوص موضوعات مورد علاقه دو کشور به گفت‌وگو و تبادل نظر پرداخت.

وزیر امور خارجه در این دیدار با مرور همکاری‌های دو جانبه در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و با توجه به روابط تاریخی مردمی دو کشور و روابط ١۶٠ ساله دو دولت، به ظرفیت‌های موجود در حوزه همکاری‌های اقتصادی خصوصا بخش‌های خصوصی و شرکت‌های کوچک و متوسط اشاره کرد.

وی با توجه به دیدگاه مثبت موجود در افکارعمومی ایران برای همکاری با طرف‌های ایتالیایی بر ضرورت رفع موانع و ایجاد آمادگی برای از سرگیری ارتباطات بخش‌های اقتصادی به نفع روابط دو کشور تاکید کرد.

ظریف در این دیدار با توجه به نشست اضطراری مجازی روز گذشته وزرای امور خارجه سازمان همکاری اسلامی و محکومیت شدید اقدامات نژادپرستانه و جنگ‌طلبانه رژیم صهیونیستی در حق مردم سرزمین‌های اشغالی و غزه و همچنین نشست با رهبران گروه‌های فلسطینی مقیم دمشق، دیدگاه اصولی جمهوری اسلامی ایران در زمینه برگزاری رفراندوم با حضور همه فلسطینیان از هر دین و آئین را تشریح و بار دیگر اقدامات رژیم صهیونیستی در حملات ددمنشانه به مردم فلسطین را محکوم کرد.

موضوعات مربوط به همکاری با کشورهای حوزه خلیج فارس و ترتیبات منطقه‌ای توسط کشورهای این حوزه، مسائل مربوط به یمن، افغانستان، عراق و آخرین تحولات مرتبط با گفت‌وگوهای وین از دیگر محورهای مورد گفت‌وگو و تبادل نظر از سوی وزیر امور خارجه در این دیدار بود.

«لویی جی دی مایو» وزیر امور خارجه و همکاری‌های بین‌المللی ایتالیا نیز در این دیدار تمایل کشورش برای گسترش همکاری‌های دوجانبه با ایران به خصوص در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را مورد تاکید قرار داد.

وی ضمن حمایت از اجرای کامل برجام از سوی همه طرف‌ها، خواستار تبادل نظر و مشورت‌های فعال با جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با مسائل مهم منطقه‌ای و بین‌المللی شد.

محمدجواد ظریف روز گذشته برای ملاقات با مقامات واتیکان و ایتالیا وارد رم شده است. وزیر امور خارجه در این سفر علاوه بر رایزنی در خصوص گسترش همکاری‌های مشترک در حوزه روابط دوجانبه، پیرامون همکاری‌ها در موضوعات مورد علاقه طرفین در سطح بین‌المللی نیز به تبادل نظر خواهد پرداخت.

وی پیش از ایتالیا به مادرید رفته بود و با مقامات اسپانیایی درخصوص مسائل دوجانبه، همکاری‌های منطقه‌ای و مسائل بین‌المللی گفت‌وگو کرده بود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه