ارسال به دیگران پرینت

افزایش قیمت شکر و روغن از امروز

یک منبع آگاه در وزارت صمت اظهار داشت: قیمت خرده‌فروشی شکر در بسته‌های یک کیلویی پیش از این 8700 تومان بود و الان شکر عمده فروشی 11 هزار و 500 تومان و شکر یک کیلویی خرده فروشی 15 هزار تومان شده است. افزایش قیمت روغن از دیروز اعمال شده و افزایش قیمت شکر نیز از امروز یا فردا اعمال می‌شود.

یک منبع آگاه در وزارت صمت در مورد افزایش احتمالی قیمت روغن اظهار کرد: بیش از 95 درصد روغن خام وارداتی است و با توجه به افزایش قیمت جهانی روغن خام، آخرین افزایش قیمتی که در کشور اعمال شد مربوط به 28 مرداد سال 99 بود که از آن زمان تاکنون افزایش قیمتی رخ نداده بود.

وی افزود: الان قیمت فروش داخلی روغن خام سویا و پالم از 5500 تومان به 7500 تومان و روغن خام آفتابگردان از 6000 تومان به 9000 رسیده است. سازمان حمایت از حقوق تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان از آنجا که نمی‌توانست واحدهای تولیدی را زیاد تحت فشار بگذارد، این افزایش قیمت را اعمال کرده است. متناسب با این افزایش قیمت روغن خام، روغن تصفیه شده در بسته‌بندی‌های مختلف هم از 30 تا 35 درصد افزایش قیمت پیدا کرده است.

وی در ادامه در مورد علت افزایش قیمت روغن خام گفت: روغن خام به علت افزایش قیمت جهانی گران شده است. به دلایلی مانند شیوع بیماری کرونا، افزایش تقاضای جهانی برای ذخیره‌سازی و عدم اطمینان در بازار؛ قیمت جهانی روغن خام در یک سال گذشته بیش از 130 تا 140 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: بخشی از این افزایش قیمت در طی سال و در کشور اعمال شد که آخرین افزایش قیمت اعمالی 28 مرداد 99 بود، از آن زمان تاکنون با اینکه در داخل قیمت اصلاح نشده بود قیمت جهانی روغن در حال افزایش بود. تصمیم برای افزایش قیمت داخلی بر این مبنی است که واحدهای تولیدی بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.

این منبع آگاه با اعلام خبر افزایش قیمت شکر خاطرنشان کرد: قیمت خرده‌فروشی شکر در بسته‌های یک کیلویی پیش از این 8700 تومان بود اما الان شکر عمده فروشی 11 هزار و 500 تومان و شکر یک کیلویی خرده فروشی 15 هزار تومان شده است. افزایش قیمت روغن از دیروز اعمال شده و افزایش قیمت شکر نیز از امروز یا فردا اعمال می‌شود.

وی اضافه کرد: وزارت صمت با تامین شکر اجازه افزایش نرخ آن را نمی‌داد اما الان میزان ذخایر کاهش یافته و نمی‌توانند با قیمت‌های پایین توزیع کنند، بنابراین قرار بر افزایش قیمت شکر شده است.

 

منبع: ایلنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • ناشناس ارسالی در

  خداروزگارتان رابرای شمامسئولین سیاه کنددقیقه به دقیقه قیمت ها رابالا می ببرید

 • ناشناس ارسالی در

  خدایا ما را نجات بده

 • ۱۴۰۰ ارسالی در

  همش دروغه
  قیمت جهانی شکر و روغن یک چهارم این چیزی که گفته
  این چجور کشوری که سالیانه قیمت اجناس 5 یا 6 بار عوض میشه
  کشور های آفریقایی وضع بهتری نسبت به ما دارند
  پول همه اینا میره تو جیب وزرا و آقا و آقازده ها
  یک مشت نمک به حروم کشور رو توی این سه چهار سال اخیر به بدبختی کشوندن و مردم رو آواره کردن
  تا دو سال دیگه مردم بخاطر قحطی و فلاکت توی این کشور می‌میرند
  نه به اروپا که قیمت یک جنسش هر بیست سال یکبار هم تغییر نمیکنه نه به ایران که توی یکسال چند قیمت مختلف برای اجناس میزاره
  اینم باید بدونین که همه جای کشور مثل تهران درآمد بالایی ندارند که بتونن زندگیشون رو تامین کنن
  ای کاش توی ایران به دنیا نمیومده بودیم

 • ناشناس ارسالی در

  خاکبرشون بشه وارگذارشون کردیم بخدا

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه