خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

حذف تیم ملی ایران از جام جهانی تایید شد

فدراسیون جهانی فوتبال، آخرین امید‌ها برای رد تصمیم کمیته ساحلی کنفدراسیون آسیا را نقش بر آب کرد و بر آن مهر تایید زد. AFC تصمیم حذف ایران را بر خلاف سلب میزبانی از تیم ملی یا محرومیت باشگاه‌های ایرانی از میزبانی در لیگ قهرمانان را به هیات رییسه اش برد و مصوبه بالاترین نهاد را برای این حق کشی گرفت. مهدی تاج رییس کمیته ساحلی آسیا، متهم ردیف اول این افتضاح و اقدام ضد منافع ملی است.

فیفا رسما تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا برای حذف تیم ملی فوتبال ساحلی ایران از جام جهانی این رشته را تایید کرد.

فیفا آخرین امید فدراسیون کشورمان برای رد تصمیم کمیته ساحلی کنفدراسیون فوتبال آسیا به ریاست مهدی تاج بود، اما فدراسیون جهانی، سه نماینده معرفی شده از سوی کنفدراسیون قاره آسیا را پذیرفت.

پیش از این، کمیته اجرایی AFC پیشنهادهای کمیته فوتسال و فوتبال ساحلی این کنفدراسیون را ـ که مهدی تاج رییس سابق فدراسیون ایران را در راس خود می بیند ـ تایید کرد که مبنای آن سیستم امتیاز دهی با در نظرگیری عملکرد هشت تیم برتر قاره در سه دور قبل مسابقات قهرمانی فوتبال ساحلی است؛ بنابراین، ژاپن، عمان و امارات نمایندگان آسیا در جام جهانی فوتبال ساحلیـ که از ۱۹ تا ۲۹ آگوست برگزار می‌شوند ـ حضور خواهند بود. 

نکته عجیب آنجاست که تشکیلات فوتبال آسیا، این تصمیم را بر خلاف سلب میزبانی از تیم ملی کشورمان یا محرومیت باشگاه های ایرانی از میزبانی در لیگ قهرمانان آسیا به هیات رییسه برده و مصوبه بالاترین نهاد ای اف سی را برای حذف ایران گرفته است. مهدی تاج نیز مثل همیشه تنها یک نظاره گر و شاهد بی آزار برای تصمیمات ضدایرانی است و امضای او نیز حتما به عنوان رییس کمیته، پای نامه ارسالی به هیات اجرایی وجود دارد.

فیفا حذف تیم ملی ایران از جام جهانی را تایید کرد

برخی شاهدان و چهره‌های مطلع می‌گویند، تاج از اساس در جریان تصمیمات کمیته‌ای که رییسش هم محسوب می‌شود، قرار نمی‌گیرد که صحت این ادعا می‌تواند معنایی فاجعه بار برای منافع ملی فوتبال کشورمان داشته باشد؛ نماینده‌ای بی اثر در مواقع ضروری و حتی یک همراه و موافق با تضییع حقوق مسلم فوتبال ایران در راس سران فوتبال قاره!

بر اساس این تصمیم حیرت انگیز کنفدراسیون فوتبال آسیا، تیم ملی فوتبال ساحلی ایران رسما از جام جهانی ۲۰۲۱ روسیه حذف شد. این خبر چند روز بعد از سوی فیفا تایید و راه پیدا نکردن ایران به جام جهانی ۲۰۲۱ فوتبال ساحلی رسما از سوی دو مرجع رسمی فوتبال در جهان اعلام شد.

ایران در جام جهانی ۲۰۱۹ غایب بود و حالا رسما از رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۱ بازمانده و مشخص نیست با این روند در جام جهانی ۲۰۲۳ حاضر باشد یا نه! اما اگر به صعود تیم ملی فوتبال ساحلی به جام جهانی ۲۰۲۳ خوشبین باشیم، شش سال عقب ماندن تیممان از جام جهانی هم اتفاق تلخی است که خود فدراسیون و عوامل آن باعث آن شدند؛ شش سال نسل طلایی بازیکنان افتخارآفرین و شگفتی ساز تیم ملی فوتبال ساحلی از بین رفت.

تلخ‌تر از حذف تیم ملی فوتبال ساحلی ایران از جام جهانی ۲۰۲۱ روسیه، دو سال عقب افتادن این رویداد برای نسل طلایی بازیکنان فوتبال ساحلی ایران است؛ بازیکنانی که در سال ۲۰۱۷ به سرمربیگری محمدحسین میرشمسی، مدال ارزشمندی در جایگاه جهانی به دست آوردند.

فیفا حذف تیم ملی ایران از جام جهانی را تایید کرد

 

 

منبع: تابناک
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه