خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

فیس بوک صد‌ها حساب کاربری جعلی گروهک منافقین را حذف کرد

فیس بوک سرنخ‌های دیگری در مورد یک مقر در آلبانی پیدا کرد که در آن به کارکنان به ازای ارسال مطالب و انتشار پست‌های جعلی و نادرست در رسانه‌های اجتماعی دستمزد پرداخت می‌شود.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس از سانفرانسیسکو، شرکت فیس بوک روز سه شنبه اعلام کرد: صد‌ها حساب کاربری جعلی مرتبط با گروهک تروریستی منافقین را در آلبانی حذف کرده است.
به موجب این گزارش، اعضای این گروهک با استفاده از حساب‌های کاربری، تصاویر و پروفایل جعلی، به انتشار پست‌ها و محتوای انتقادی از دولت ایران و در حمایت از منافقین می‌پرداختند. در بسیاری از موارد، حساب‌های فیس بوک و اینستاگرام، از اسامی و عکس‌های پروفایل جعلی استفاده می‌کنند.

این گزارش می‌افزاید شرکت فیس بوک تشخیص داد که حساب‌ها از یک مکان واحد در آلبانی توسط گروهی از افراد که به نمایندگی از گروهک مجاهدین خلق (منافقین) کار می‌کنند، اداره می‌شود.
فیس بوک سرنخ‌های دیگری در مورد یک مقر در آلبانی پیدا کرد که در آن به کارکنان به ازای ارسال مطالب و انتشار پست‌های جعلی و نادرست در رسانه‌های اجتماعی دستمزد پرداخت می‌شود.

کارشناسان فیس بوک در بررسی‌های خود دریافتند که به نظر می‌رسد این فعالیت، منطبق با روز کاری مرکز اروپا صورت می‌گیرد و با ارسال پست‌ها از ساعت ۹ صبح آغاز و با وقفه قابل توجه در زمان ناهار، به تدریج در پایان روز کندتر می‌شود.
بن نیمو که در بخش تحقیقات اطلاعاتی تهدید جهانی فیس بوک کار می‌کند، روز سه شنبه در یک کنفرانس تلفنی با خبرنگاران در این باره گفت: حتی اوباش اینترنتی نیاز دارند غذا بخورند.

فیس بوک در ادامه اعلام کرد: شبکه حساب‌های جعلی منافقین از سال ۲۰۱۷ و در اواخر سال ۲۰۲۰ فعال بودند و در کل بیش از ۳۰۰ حساب، صفحه و گروه از آن‌ها در فیس بوک و اینستاگرام حذف شد. حدود ۱۱۲ هزار نفر یک یا چند حساب اینستاگرام را دنبال می‌کردند.  

در برخی موارد، در این حساب‌های جعلی از عکس و تصاویر افراد مشهور ایرانی یا مخالفان متوفی استفاده می‌شد. در این حساب‌های اخیر اینستاگرام، از تصاویر نمایه‌ای که به صورت رایانه‌ای تولید شده اند، استفاده شده است.
فیس بوک می‌گوید این حساب‌ها را براساس نحوه رفتار آن‌ها حذف می‌کند، نه براساس مطالبی که آن‌ها ارسال می‌کنند.

اعضای گروهک تروریستی منافقین که در دوران پیروزی انقلاب اسلامی ایران که مسئول ترور بیش از ۱۲ هزار غیرنظامی ایرانی هستند و جنایاتی بدتر از گروه تروریستی داعش مرتکب شده اندتحت حمایت مالی برخی کشور‌های منطقه و حمایت برخی کشور‌ها ازجمله در اروپا هستند و توسط آمریکا نیز از فهرست سازمان‌های تروریستی خارج شده اند.
 
در همین حال، برخی سیاستمداران آمریکایی از هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات، ازجمله رودی جولیانی و نیوت گینگریچ در گذشته در بسیاری از گردهمایی‌های وابسته به منافقین شرکت و سخنرانی کرده اند.
 
 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه