خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

چین: آمریکا باید کلیه تحریم‌های غیرقانونی علیه ایران را لغو کند

سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست خبری خود در آستانه نشست برجام علت اصلی تضعیف توافق هسته‌ای ایران را خروج یکجانبه آمریکا از برجام دانست.

ژائو لیجیان» سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست خبری خود در آستانه نشست کمیسیون مشترک برجام اعلام کرد: «علت اصلی تضعیف توافق هسته‌ای ایران خروج یکجانبه آمریکا از برجام است که توافق همه اعضا را خدشه دار کرد. آمریکا باید بدون قید و شرط به برجام برگردد و کلیه تحریم‌های غیرقانونی علیه ایران را لغو کند.»

جلسه کمیسیون مشترک برجام امروز (سه‌شنبه) در وین و با واسطه گری سرویس امور خارجه اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده در حال برگزاری است.

جمعه گذشته نشست کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک به صورت مجازی در سطح معاونان و مدیران کل وزیران خارجه ایران و ۱+۴ برگزار شد. طرف‌های باقی‌مانده برجام و همچنین برخی از منابع دیپلماتیک و رسانه‌ای از احتمال بازگشت واشنگتن به میز مذاکره برجام خبر دادند.

مقامات کشورمان گفتگو‌های مستقیم یا غیرمستقیم با نمایندگان آمریکا در وین را رد کرده و می‌گویند پس از تایید لغو تحریم‌ها، ایران آماده است تا بلافاصله به تعهدات خود بازگردد.

 

منبع: شبکه خبر
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • کریمی ارسالی در

    هدف از تشکیل جلسات حل مشکل تحریم ایران نیست آنان با این کار میخواهند ایران در مقابل آنان زانو خم کند وقت کشی میکنند تا ما پیگیر رفع تحریمها نباشیم و صدسال بعدهم آنان به ایران امتیاز نمیدهند بلکه جاسوسان خود را میفرستند تا تاسیسات را شناسایی کنند و مقابله به مثل کنند ما باید تکلیف خود را روشن کنیم بیجا قول این روباههای مکار را نخوریم

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه