ارسال به دیگران پرینت

گفت‌وگوی بن‌زاید و وزیر خارجه چین درباره همکاری راهبردی

«محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی و «وانگ یی» وزیر خارجه چین شامگاه شنبه درباره روابط دوستانه و مشارکت راهبردی میان دو کشور گفت‌وگو کردند. ولیعهد ابوظبی و وزیر خارجه چین در این گفت‌وگو درباره تحولات همه‌گیری کرونا و همکاری فعال میان دو کشور به خصوص در زمینه واکسن و درمان‌ها صحبت کردند.

«محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی و «وانگ یی» وزیر خارجه چین شامگاه شنبه درباره روابط دوستانه و مشارکت راهبردی میان دو کشور گفت‌وگو کردند.

 ولیعهد ابوظبی و وزیر خارجه چین در این گفت‌وگو درباره تحولات همه‌گیری کرونا و همکاری فعال میان دو کشور به خصوص در زمینه واکسن و درمان‌ها صحبت کردند.

بعدازظهر امروز (شنبه) نیز سند برنامه همکاری جامع جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین موسوم به برنامه ۲۵ ساله در تهران به امضای محمدجواد ظریف و «وانگ یی» وزرای خارجه دو کشور رسید.

در سال ١٣٩۴ جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین بیانیه مشترک جامع راهبردی دو کشور را صادر کرده و دو طرف برای انعقاد یک برنامه همکاری جامع توافق کردند. بعد از رایزنی‌ها و مذاکرات روز ٧ فروردین ١۴٠٠ محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و وانگ یی، عضو شورای دولتی و وزیر امور خارجه جمهوری خلق چین «برنامه همکاری جامع فیمابین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین» را در تهران امضا کردند.

این سند ظرفیت‌ها و چشم انداز همکاری دوجانبه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین در زمینه‌های مختلف از جمله اقتصادی، فرهنگی و غیره را مورد بحث قرار داده است.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه