ارسال به دیگران پرینت

فیس‌بوک صفحه رئیس‌جمهور ونزوئلا را مسدود کرد

شبکه اجتماعی فیس‌بوک صفحه «نیکلاس مادورو» را به بهانه آنچه اشاعه اطلاعات نادرست درباره بیماری کرونا خواند، موقتاً مسدود کرد.

به گفته یک سخنگوی شرکت فیس‌بوک، این شبکه اجتماعی صفحه «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا را به بهانه اشاعه اطلاعات غلط درباره «کووید-۱۹» مسدود کرد.

فیس‌بوک مدعی است مادورو دارویی را برای درمان کرونا تبلیغ کرده که شواهدی در تایید آن وجود ندارد. این شرکت همچنین ویدئویی که مادورو در آن از داروی «کارواتیویر» حرف می‌زند را هم غیرفعال کرده است.

این سخنگو به رویترز گفت: ما راهنمایی‌های سازمان جهانی بهداشت را دنبال می‌کنیم که می‌گوید در حال حاضر هیچ درمانی برای این ویروس وجود ندارد. به دلیل نقض مکرر قوانین خود، ما همچنین این صفحه را برای ۳۰ روز مسدود می‌کنیم، در این مدت فقط قابل خواندن خواهد بود.

وزارت اطلاعات ونزوئلا به درخواست برای اظهارنظر در این خصوص پاسخ نداد.

مادورو پیش‌تر گفته بود که او و متحدانش از سوی شرکت‌های بزرگ شبکه‌‌های اجتماعی مورد تبعیض قرار می‌گیرند که از جمله آن‌ها تعلیق خودسرانه حساب‌هایشان است.

رئیس‌جمهور ونزوئلا به طور متداول از شبکه‌های اجتماعی از جمله فیس‌بوک و توییتر استفاده می‌کند و گاهی سخنرانی‌های خود را به صورت زنده در این شبکه‌ها پخش می‌کند.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه