ارسال به دیگران پرینت

شادترین مردم کشور در کدام استان هستند؟ | شادترین و غمگین ترین استان

شادترین مردم کشور در کدام استان هستند؟ غمگین ترین استان کشور کجاست؟ مردم استان قم در صدر شادترین مردم ایران و سمنانی ها جزء غمگین ترین استان کشور هستند.

شادترین مردم کشور در کدام استان هستند؟ غمگین ترین استان کشور کجاست؟ مردم استان قم در صدر شادترین مردم ایران و سمنانی ها جزء غمگین ترین استان کشور هستند.

بر اساس یک بررسی پژوهشی استان قم عنوان شادترین استان کشور را کسب کرده است.

 در این طرح که در سال ۹۸ از سوی پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد دانشگاهی و به سفارش موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران انجام شده، پرسشنامه آکسفورد است که ۲۹ گویه ۴ گزینه‌ای و مقیاس ۶ درجه‌ای دارد.

بر اساس این پرسشنامه نمره شادکامی افراد از ۱ (کمترین) تا ۶ (بیشترین) متغیر است و به ترتیب شامل نمره‌های ۱-۲ (ناشاد)، ۲-۳ (تاحدودی ناشاد)‌، ۳-۴ (نه‌چندان شاد)، ۴ (تاحدودی شاد)، ۴-۵ (نسبتا شاد)، ۵-۶ (بسیار شاد) و ۶ (بسیار زیاد شاد) می‌شود. با توجه به این نمره‌ها میانگین کشوری شادکامی در ایران در رده «نسبتا شاد» قرار دارد.

قم، به عنوان شادترین استان کشور معرفی شد

قم در بالاترین رده از نظر شادکامی و سمنان در پایین‌ترین رده قرار دارد. در این تحقیق سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کهگیلویه و بویراحمد در رتبه‌های بعدی از نظر شادکامی قرار دارند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه