ارسال به دیگران پرینت

آمریکا: واشنگتن آماده دیدار با ایرانی هاست| آمریکا آماده گفتگو با ایران در چارچوب 1+5 است

آمریکا گفته است، واشنگتن آماده دیدار با ایرانی هاست. سخنگوی وزارت خارجه بیان کرده است آمریکا آماده گفتگو با ایران در چارچوب 1+5 است. واشنگتن به نوعی گفته که آماده دیدار با طرف ایرانی هستیم.

آمریکا گفته است، واشنگتن آماده دیدار با ایرانی هاست. سخنگوی وزارت خارجه بیان کرده است آمریکا آماده گفتگو با ایران در چارچوب 1+5 است. واشنگتن به نوعی گفته که آماده دیدار با طرف ایرانی هستیم.

 «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا عصر روز دوشنبه به وقت واشنگتن در سخنانی اعلام کرد که بایدن در اولین اظهارات خود بر تجدید نظر در سیاست خارجی آمریکا در قبال یمن تأکید کرد.

وی با اشاره به گزارش سازمان سیا درباره قتل خاشقچی گفت که «هدف ما اتخاذ اقداماتی برای جلوگیری از تکرار جنایاتی مانند جنایت قتل خاشقچی است».

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تأکید کرد که «ما اکنون روی رفتارهای آینده عربستان تمرکز داریم و به فشار خود برای آزادی فعالان سعودی ادامه خواهیم داد».

پرایس افزود: «وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که یک مقام ارشد سابق دستگاه اطلاعاتی عربستان را که با پرونده قتل خاشقچی مرتبط است، شناسایی کرده است».

سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده تأکید کرد که «نام 76 سعودی (که در قتل خاشقی دست داشتند) در لیست افراد ممنوع الورود به آمریکا قرار دارد».

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود: «ما به حمایت خود از عربستان سعودی برای دفاع از خود در برابر حملات یمنی‌ها ادامه خواهیم داد».

وی تصریح کرد: «ما در فکر اتخاذ اقدامات دیگر برای مجازات رهبران "حوثی" (انصارالله) به دلیل ادامه حملاتشان هستیم و این رفتارها باید تغییر کند».

ند پرایس در ادامه اظهاراتش به موضوع یمن اشاره کرد و مدعی شد که «آمریکا به دنبال راه‌های مختلف برای توقف حملات حوثی‌ها به عربستان است».

وی تصریح کرد: «بیش از 80 درصد مناطق یمنی تحت کنترل حوثی‌ها است و قرار دادن آنها در فهرست تروریسم، خسارت به بار خواهد آورد».

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • ناشناس ارسالی در

  چقدر شما پر رو هستید...

  سردار سلیمانی را ترور و بعد اعلام آمادگی برای گفتگومی کنید

  شرم و لعن بر شما

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

  دیدگاه

  توسعه