ارسال به دیگران پرینت

مناطق محروم دیگر آب، برق و گاز مجانی دارند| رایگان شدن تعرفه آب، برق و گاز برای مناطق محروم

مناطق محروم دیگر آب، برق و گاز مجانی دارند. رایگان شدن تعرفه آب، برق و گاز برای مناطق محروم به تازگی از سوی مجلس مصوب شده است. بر این اساس تعرفه آب، برق و گاز خانوار‌های محروم رایگان شد.

مناطق محروم دیگر آب، برق و گاز مجانی دارند. رایگان شدن تعرفه آب، برق و گاز برای مناطق محروم به تازگی از سوی مجلس مصوب شده است. بر این اساس تعرفه آب، برق و گاز خانوار‌های محروم رایگان شد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای، تعرفه آب، برق و گاز مشترکین کم مصرف خانوارهای محروم را رایگان کردند.

در بند الحاقی ۳ تبصره ۸ ماده واحده لایحه بودجه آمده است: وزارتخانه‌های نفت و نیرو موظفند در سال ۱۴۰۰ تعرفه‌های آب، برق و گاز مشترکین خانوارهای کشور را به گونه‌ای اصلاح نمایند که با رعایت مناطق جغرافیایی کشور، تعرفه مشترکین کم مصرف خانوارهای محروم(از جمله افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی) برابر صفر، مشترکین تا الگوی مصرف به صورت یارانه‌ای، مشترکین پرمصرف بالاتر از الگوی مصرف به صورت غیریارانه ای و براساس الگوی افزایش پلکانی(IBT) تعیین شود. تعرفه به نرخ صفر آب خانوارهای محروم براساس بعد خانوار محاسبه می‌شود.

آئین نامه اجرایی این بند به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های نفت و نیرو تهیه می‌شود و ظرف مدت یک‌ماه پس از ابلاغ این قانون به تصویب هیئت وزیران می‌رسد.

براساس الحاقی ۵ تبصره ۸ ماده واحده این لایحه؛ براساس ماده (۴) قانون مجازات استفاده کنندگان غیرمجاز از آب، برق و تلفن، فاضلاب و گاز – مصوب ۱۰ /۳ /۱۳۹۶ دستگاه‌های مسئول موضوع این قانون می‌توانند، در سال ۱۴۰۰ نسبت به برقراری انشعاب‌های غیردائم خدمات عمومی موضوع این قانون مطابق با تعرفه مربوطه، تا تعیین تکلیف قانونی از سوی مراجع ذیصلاح، اقدام نمایند.

در بند الحاقی ۶ تبصره ۸ ماده واحده لایحه بودجه ۱۴۰۰ آمده است: دولت مکلف است در واردات محصولات کشاورزی و دامی اولویت خرید خود را از شرکت‌های ایرانی فعال در حوزه کشاورزی فراسرزمینی قرار دهد. آئین نامه اجرائی این بند توسط وزارت جهاد کشاورزی با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی تهیه و به تصویب هیئت وزیران می‌رسد.

 

میزان افزایش تعرفه مشترکین پر مصرف بالاتر از الگوی مصرف باید حداقل به اندازه‌ای تعیین شود که بارمالی رایگان کردن تعرفه مشترکین کم مصرف را جبران نماید و نیاز به تامین منابع جدید نداشته باشد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه