خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

ماجرای خریدهای قسطی مردم| افزایش آمار خریدهای قسطی مردم از سوپرمارکت‌ها

در روزگاری که فشار اقتصادی بر مردم زیاد شده است خریدهای مردم رنگ و بویی دیگر یافته به طوری که بسیاری از مردم به طور قسطی از سوپرمارکت ها خرید می کنند. خریدهای قسطی دیگر چیز عجیب و غریبی در خرید کالاهای اساسی نیست. جزئیات خریدهای قسطی را در گزارش زیر می توانید بخوانید.

در روزگاری که فشار اقتصادی بر مردم زیاد شده است خریدهای مردم رنگ و بویی دیگر یافته به طوری که بسیاری از مردم به طور قسطی از سوپرمارکت ها خرید می کنند. خریدهای قسطی دیگر چیز عجیب و غریبی در خرید کالاهای اساسی نیست. جزئیات خریدهای قسطی را در گزارش زیر می توانید بخوانید.

تجارت نیوز در گزارشی خبر داد که افزایش قابل توجه قیمت کالاهای اساسی باعث شده خریدهای قسطی مردم از سوپرمارکت‌ها زیاد شود.

در این گزارش می خوانید:

پیگیری‌های تجارت‌نیوز نشان می‌دهد این روزها فروش نسیه‌ای کالاهای اساسی موضوعی نیست که به برخی از قشرها یا محله‌ها تعلق بگیرد. بلکه امسال با گرانی‌های چشم‌گیر مواد غذایی برخی از مردم محله‌های تهران کالای ضروری زندگی‌شان را اقساطی می‌خرند!

* «فروش نسیه ممنوع!» این جمله معروفی است که تا سال‌های گذشته سوپر مارکت‌ها بر سر در مغازه‌شان نصب می‌کردند اما امسال وضعیت متفاوت شده است.

* پیگیری‌ها حاکی از آن است که با افزایش قابل توجه قیمت کالاهای اساسی فروش اقلام ضروری مردم دفتری و اقساطی شده است. به گفته برخی از فروشندگان، اقلام ضروری مردم در سر رسیدها ثبت می‌شود و فروشندگان، مواد غذایی را به متقاضیان نسیه می‌فروشند!

* به گفته رئیس اتحادیه سوپر مارکت‌ها، کاسب‌های قدیم که نسبت به مردم محله آشنا هستند، اقلام ضروری را به مردم نسیه می‌‌فروشند. این اقلام از فروش سیگار است تا محصولات دیگر. سعید درخشانی می‌گوید: قدیم‌ها فروش اقساطی یا نسیه‌ای کالای اساسی زیاد بود حالا با افزایش قیمت کالاها نمی‌توان این موضوع را انکار کرد. مردم کالاهای اساسی مورد نیازشان را می‌خرند و سر ماه با کاسب محل تصفیه حساب می‌کنند.

* نیمه آذر ماه امسال هم فروش قسطی نان نه‌تنها در رسانه‌های رسمی بلکه در فضای مجازی خبرساز شد. شهروندان برخی مناطق کشور بدهکار نانوایی‌ها شده‌ بودند.

* به گفته فروشنده یکی از سوپرمارکت‌ها در غرب تهران، ماکارانی، رب گوجه فرنگی، تخم‌مرغ، روغن، ماست، شکر و برنج کالاهای ضروری هستند که با گرانی‌های اخیر خرید این اقلام نسیه‌ای شده است. او در ادامه بیان می‌کند که این حساب دفتری برای کارگران و کارمندان باز شده است. برخی از این اقشار اکثرا کالاهای اساسی را اقساطی می‌خرند و هر بار که پول دست‌شان بیاید، بدهی را تسویه حساب می‌کنند.

* آنچه نظر هر کسی را در نوشته سر رسیدهای دفتری جلب می‌کند این است که در زمان همه‌گیری ویروس کرونا اقلام جدیدی به سررسید دفتری فروشندگان اضافه شده است، کالاهایی همچون ماسک، شامپو و سیگار.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • بازنشسته بدبخت ایرانی ارسالی در

  مگه راه دیگه ای هم مونده با این اقتصاد پکیده ایران از کجا بیارن شکمشون روسیر کنند
  چند دسته تو ایران خوب زندگی میکنند
  ثروت مندان نمایندگان رئیسهای بانک معاونین اونای که تو دستگاه های دولتی هستند وچنتا دیگه که نمیشه نام برد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

  دیدگاه

  توسعه