ارسال به دیگران پرینت

افزایش قیمت محسوس در بازار خودرو| افزایش قیمت 10 تا 15 میلیونی در دو روز اخیر

قیمت ها در بازار خودرو حالی در اولین روزهای زمستان دستخوش افزایش شده است که بازار خودرو در پاییز سال جاری یکی از راکت ترین دوره‌های خود را طی چند سال اخیر تجربه کرد .

بازار خودرو در آخرین روزهای هفته تغییر فاز داد و شمار خریداران در بازار افزایش محسوسی را تجربه کرد.این افزایش قیمت‌ها در در فایل‌های اعلامی در فضای مجازی از یک سو و همچنین رشد تعداد خریداران خودرو در بازار قابل درک است.

در حالی که طی ماه‌های اخیر قیمت خودرو روندی کاهشی را در بازار تجربه می‌کرد اما در دو روز اخیر از پس از اعلام افزایش قیمت ۱۸ مدل خودرو روند حاکم بر بازار تغییر کرد.

پیش از این فعالان بازار تاکید داشتند بازار خودرو در رکودی کشدار قرار دارد و تعداد خریداران با کاهشی محسوس همراه بود چرا که افکار عمومی انتظار کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو را به واسطه ثبات قیمت ارز داشتند. با این حال محرک جدید بازار یعنی تغییر مکانیزم قیمت گذاری خودرو شرایط را به طور کلی در بازار تغییر داد .

رئیس شورای رقابت اعلام کرده است که مکانیزم قیمت‌گذاری ۱۸ نوع خودرو تغییر کرده است. افزایش قیمت خودروها در بازار،تنها خودروهایی که در قالب فرمول جدید قیمت‌گذاری می‌شوند را در بر نمی‌گیرد.

پیش از این حتی نشانه هایی در خصوص کاهش استقبال از قرعه کشی ها نیز به چشم می خورد اما روند افزایشی تعداد مشتریان در بازار نشان از وضعیت تازه بازار خودرو دارد، بازاری که هر چند رد برابر سیگنال های کاهش قیمت موقاومت جدی نشان می داد اما به سرعت سیگنال افزایشی قیمت را پذیرا شد.

قیمت ها در بازار خودرو حالی در اولین روزهای زمستان دستخوش افزایش شده است که بازار خودرو در پاییز سال جاری یکی از راک ترین دوره‌های خود را طی چند سال اخیر تجربه کرد .

بر اساس این گزارش قیمت پراید ۱۱۱ هر چند دیگر تولید نمی‌شود افزایش ۶ میلیون تومانی را شاهد بوده است، بهای هر دستاه پراید ۱۱۱ از ۱۰۹ میلیون تومان به ۱۱۵ میلیون تومان رسیده است. خودروهایی مانند پراید و تیبا و همچنین خودروهای که همچنان مشمول قیمت‌گذاری سابق هستند نیز در بازار افزایش قیمت را تجربه کرده اند طبق اعلام رضا شیوا پژو پارس اتوماتیک، پژو ۲۰۶ اتوماتیک ۲۰۷ پانوراما ،سمند سورن پلاس، راناپلاس، رانا پلاس توربو ،دنا اتوماتیک و دنا پلاس دستی، هایما توربو ،هایما توربو اتوماتیک، کی ۱۳۱ ،ساینا s ،کوییک، شاهین، آریا ،برلیانس، چانگان و زوته مشمول فرمول جدید قیمت‌گذاری شده‌اند . به گفته نعمت الله کاشانی نصب نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو آنها با افزایش قیمتی بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان در دو روز اخیر مواجه شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • عباس ارسالی در

    مرگ بر انان که خون مردم محروم را تو شیشه می کنن

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه