ارسال به دیگران پرینت

طب سنتی بیماران کرونایی چینی را درمان کرد

مدیر گروه طب سنتی ایرانی گفت : بدیهی است پس از اتمام مطالعات، تحقیقات و ارزیابی نتایج توسط مسئولین وزارت بهداشت در صورت صلاحدید به عنوان شیوه‌‌های درمانی ارائه می‌گردند.

سازمان بهداشت جهانی در چندین بیانیه خود تایید کرده است که طب سنتی می تواند برای پیشگیری و درمان موثر باشد و به عنوان یک گزینه امیدوار کننده برای تحقیق و درمان بیماری شناخته شود.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نوشت : در بحران همه گیری کووید ۱۹ در کشور چین بیش از هشتاد درصد بیماران از طب سنتی چین در کنار طب رایج منتفع شدند.

فرزایی مدیر گروه طب سنتی ایرانی، و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت : در کشور ما در مواردی مانند کرونا که راه درمانی تایید شده‌ای برای آن وجود ندارد باید سریعا بیماران بدحال را نجات داد .

او گفت : سازمان بهداشت جهانی در چندین بیانیه خود تایید کرده است که طب سنتی می تواند برای پیشگیری و درمان موثر باشد و به عنوان یک گزینه امیدوار کننده برای تحقیق و درمان بیماری شناخته شود.

فرزایی افزود : در عین حال، سازمان جهانی بهداشت رسماً اعلام کرده است که تاکنون بیماری ناشی از ویروس کرونای جدید هیچ درمان قطعی نداشته و این درمان نشدن قطعی شامل انواع درمان‌های موجود مانند طب جدید، مکمل و سنتی است.

او افزود : پروژه‌های تحقیقاتی که هنوز به اتمام نرسیده اند، به هیچ عنوان نباید بعنوان یک روش پیشگیری یا درمانی در رسانه‌های رسمی بطور صریح مطرح و اطلاع رسانی عمومی شوند.

فرزایی گفت : بدیهی است پس از اتمام مطالعات، تحقیقات و ارزیابی نتایج توسط مسئولین وزارت بهداشت در صورت صلاحدید به عنوان شیوه‌‌های درمانی ارائه می‌گردند.

او افزود : با توجه به قوانین درمانی کشور و استانداردهای بین المللی تایید داروها، هیچگونه تجویز دارویی و درمانی نباید بدون شواهد و مستندات علمی، صورت گیرد.

فرزایی ادامه داد : بنابراین اعلام عمومی مطالب فاقد پشتوانه‌های تحقیقاتی بالینی در رسانه‌های رسمی و فضای مجازی کاملا اشتباه است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه