ارسال به دیگران پرینت

راز انتخاب احمدی نژاد و سفیر انگلیس

سفیرانگلیس قبل از ثبت نام احمدی نژاد برای انتخابات1384، از کجا یقین داشت او رئیس جمهور می شود؟!

 

محمد مهاجری در وبلاگش نوشت : 

 

امروز در وبگردی هایم به مطلب جالب و عجیبی برخورد کردم. مطلبی دیدم برگرفته از جلد سوم کتاب خاطرات محسن رفیق دوست که اخیرا منتشر شده است.

این کتاب که در ادامه دو جلد قبلی منتشر شده به خاطرات سالهای1378 تا 1388 اختصاص دارد. کتاب به صورت مصاحبه است که توسط سعیدعلامیان انجام شده است.

 

در بخشی از کتاب،محسن رفیقدوست می گوید:

«سفیر فلسطین... با من رفیق است. آمد پیش من... گفت فلانی، دیشب جلسۀ همۀ سفرا(ی خارجی مقیم ایران) بود و بحث انتخابات(۱۳۸۴) ایران شد، هر کس چیزی می‌گفت. یکی می‌گفت آقای هاشمی میشود، یکی می‌گفت قالیباف، یکی هم می‌گفت آقای لاریجانی...  سفیر انگلیس [ریچارد دالتون]سرش پایین بود چیزی نمی‌گفت. از سفیر انگلیس سوآل کردیم شما چرا حرف نمیزنید؟  سرش را بلند کرد گفت "همه تان اشتباه میکنید، رئیس جمهور ایران، شهردار تهران[احمدی نژاد] است." گفتیم او که ثبت نام نکرده؟ گفت "خب ثبت نام میکند." خواستم این خبر را به تو بدهم...
چند روز بعد قبل از اینکه مرحلۀ دوم انجام شود، زواوی[سفیر فلسطین] آمد، گفت:  دیشب جلسه تشکیل شد، قبل از اینکه وارد بحث شویم، به سفیر انگلیس گفتیم احمدی نژاد ثبت نام کرد و جزو دو نفر دور دوم شد، اما رأی آقای هاشمی بیشتر است... گفت "همان که اول گفتم، رئیس جمهور ایران، شهردار تهران است.»!

ریچارد دالتون سفیر انگلیس در تهران در سال 1384

انشاءالله در اولین فرصت، این کتاب را تهیه می کنم. شاید در بین خاطرات رفیقدوست که او با عنوان"برای تاریخ می گویم" منتشر کرده، چیزهای به دردخورتری هم پیدا شود.

 

منبع: خبر آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • رضا ارسالی در

    داداش این همچین رازی نیست. یادم قبل انتخابات دورر اول 84 یک خبرنگار خارجی اعلام کرد با توجه به نظر سنجی های ما انتخابات ایران دور مرحله ای و برنده آن احمدی نژاد است. من خودم گفتم جفنگه ولی این اتفاق افتاد. نظر سنجی اگر واقعی باشه درست درمیاد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه