ارسال به دیگران پرینت

آشتی با کتاب در روزهای کرونایی

مدیر منطقه یک شهرداری همدان از برگزاری پویش «نوروز ۹۹، نوروز کتابخوانی» خبر داد و گفت:استفاده از شرایط کنونی و برای جلوگیری از گسترش کروناویروس در جامعه بهترین فرصت برای آشتی مردم با کتاب است.

مسعود دهبانی صابر،با بیان اینکه آگاهی عمومی مردم در گرو گسترش فرهنگ کتابخوانی است، اظهار کرد:با توجه به شیوع کروناویروس در ایران نوروز ۹۹ شهر همدان پذیرای مسافران نخواهد بود از این رو از همشهریان همدانی دعوت می کنیم تا ضمن رعایت نکات بهداشتی و عدم ترددهای غیرضروری به پویش «نوروز۹۹، نوروز کتابخوانی» بپیوندند.
وی با بیان اینکه این پویش توسط شهرداری منطقه یک همدان طراحی و اجرا می شود، افزود:شهرداری منطقه یک همدان با در نظر گرفتن تمهیداتی مناسب در زمینه ارائه تخفیف در زمان خرید کتاب و ارسال رایگان آن فرصت خوبی را برای کتابخوانی پدید آورده است که امیدواریم مردم شهر همدان با شرکت در این پویش بتوانند نوروز خود را با کتاب بگذرانند.
مدیرمنطقه یک شهرداری همدان اضافه کرد: این پویش برای تمام سنین بوده و همه افراد و اقشار جامعه می توانند در آن شرکت کنند همچنین در انتها به قید قرعه به آنها هدیه ای اهدا خواهد شد.
دهبانی صابر بیان کرد:شهروندان همدانی برای شرکت در این پویش می توانند با شماره ۳۸۲۴۶۹۹۹ فروشگاه شهرکتاب و۳۸۲۵۱۳۹۱ فروشگاه ایران زمین تماس گرفته و کتاب دلخواه خود را با ۲۰ درصد تخفیف سفارش دهند در ضمن ارسال کتاب ها به صورت رایگان بوده تا از ترددهای غیرضروری در سطح شهر جلوگیری شود.
وی با بیان اینکه با افزایش دوستی با کتاب،علم و آگاهی نیز بیشتر می شود، خاطرنشان کرد:متاسفانه سال های سال است که مردم از کتابخوانی دور شده اند از این رو امسال با توجه به اینکه نوروز ۹۹ متفاوت تر از سال های دیگر است و برای مقابله با کروناویروس بهترین فرصت بوده تا تهدید را به فرصت تبدیل کنیم و مردم را با کتاب خواندن آشتی دهیم.
دهبانی صابر با بیان اینکه کتابخوانی یکی از بهترین کارها در روزهای قرنطینه خانگی است، گفت:با خانه ماندن شیوع این بیماری سیر نزولی پیدا می کند اما با مراودات مردمی،سفر کردن وحضور در تجمعات شیوع کرونا ویروس تشدید خواهد یافت.

 

منبع: اییسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران میخوانند:

    دیدگاه