خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

هشدار نارنجی هواشناسی برای تردد در جاده‌های مرکزی و جنوبی کشور

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور گفت: هواشناسی در روز جاری هشدار سطح نارنجی داده و وزش باد شدید و گرد و خاک را در استانهای مرکزی و جنوبی (شمال خلیج‌فارس) پیش‌بینی کرده است.

سرهنگ احمد شیرانی در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره آخرین وضیت ترافیک محورهای مواصلاتی کشور، اظهار کرد: با توجه به توصیه‌های مسئولان و ستاد ملی مقابله با کرونا، بسیاری از هموطنان از سفر پرهیز کرده و در شهرهای خود مانده‌اند؛ در حال حاضر نیز خوشبختانه وضعیت ترافیکی در تمام جاده‌های کشور روان بوده و طبق آخرین بررسی صورت گرفته، در هیچ جاده‌ای انسداد محور و مشکل ترافیکی روی نداده است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور افزود: قدری ترددهای جاده‌ای نسبت به سال گذشته افزایش یافته اما باید توجه داشته باشیم که در ایام نوروز سال گذشته ترددهای جاده‌ای حدود 67 درصد کاهش یافته بود.

وی تصریح کرد: هر چند که توصیه می‌کنیم هموطنان در تعطیلات نوروز از سفر بپرهیزند اما بنابر ستاد ملی مقابله با کرونا، ورود و خروج خودروها فقط در شهرهای قرمز و نارنجی با ممنوعیت همراه است.

این مقام انتظامی با تأکید بر اینکه برای مدیریت ترافیک چه در جاده‌ها و چه داخل شهرها اقدامات لازم و استقرار نیرو را انجام داده‌ایم، خاطرنشان کرد: هواشناسی در روز جاری هشدار سطح نارنجی داده و وزش باد شدید و گرد و خاک را در استانهای مرکزی و جنوبی (شمال خلیج‌فارس) پیش‌بینی کرده است.

شیرانی بیان کرد: هموطنان در صورت لزوم سفر به استانهای مذکور (مرکزی و جنوبی) در روز جاری، سفر خود را به روزهای دیگری موکول کنند و در صورت الزام سفر، حتماً زمان بیشتری را برای مدت سفر در نظر بگیرند و از شتاب و عجله پرهیز کنند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور عنوان کرد: در صورت بروز گرد و خاک در جاده‌ها، رانندگان باید سرعت خود را کاهش دهند، با خودروی جلویی فاصله مناسب داشته باشند و با احتیاط کامل در این مسیرها، تردد کنند.

 

منبع: تسنیم
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه