ارسال به دیگران پرینت

رئیس سازمان مدیریت بحران: سالانه حداقل شاهد وقوع یک زلزله ۶ ریشتری در کشور هستیم

معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: ایران کشور پر حادثه ‌ای است و از این رو همواره دستگاه‌های مختلف اجرایی باید آمادگی لازم را برای مواجه شدن با حوادث مختلف را داشته باشند.

معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: ایران کشور پر حادثه ‌ای است و از این رو همواره دستگاه‌های مختلف اجرایی باید آمادگی لازم را برای مواجه شدن با حوادث مختلف را داشته باشند.

اسماعیل نجار شامگاه چهارشنبه در حاشیه حضور در جلسه فوق‌العاده شورای هماهنگی مدیریت بحران استان قزوین اظهار داشت: همه استان‌ ‌ها در طول ایام سال، به خصوص هنگام تعطیلات باید همواره خود را برای مقابله با وقوع هر حادثه غیرمترقبه ای آماده کنند.

وی با بیان اینکه سالانه حداقل شاهد وقوع یک زلزله ۶ ریشتری در کشور هستیم، تصریح کرد: این در حالی است که امسال این حادثه در سی سخت به وقوع پیوست و در عین حال نیز با پشت سر گذاشتن بحران خشکسالی شاهد وقوع سیل در مناطق مختلف کشور نیز بودیم.

وی ادامه داد: با توجه به تغییرات اقلیمی امسال نیز شاهد بارش های سنگین و بی سابقه برف در استان‌های گیلان و مازندران بودیم که این حادثه نیز مشکلات زیادی را در کشور برای ما رقم زد.

نجار ضافه کرد: با این حال امیدواریم مردم با هوشیاری و ارتقاء شناخت خود به حوادث غیر مترقبه بیش از گذشته همکاری‌های گسترده‌ای داشته باشند تا ما بتوانیم با وقوع چنین حوادث احتمالی شاهد کاهش خسارت‌های مالی و جانی باشیم.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور به سفر خود نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به قرار گرفتن در آستانه تعطیلات نوروزی و اینکه حادثه هیچ گاه خبر نمی کند قرار شد بدون اینکه از قبل اطلاعی داده شود ساعت صفری در قالب برگزاری یک مانور و آماده باش در قزوین برگزار کنیم.

به گفته وی، خوشبختانه در این مانور شاهد حضور سریع و به موقع اکثریت مدیران کل دستگاه‌های مرتبط با مدیریت بحران بودیم که این حضور شایسته قدردانی بوده و امیدواریم این کار الگوی سایر استان‌های کشور نیز قرار گیرد.

نجار تصریح کرد: در جلسه ستاد بحران استان قزوین نیز نقطه نظرات مدیران دستگاه‌های اجرایی را در بخش‌های مختلف شنیدیم و ضمن راهنمایی‌های لازم اعلام آمادگی کردیم تا در حوزه‌های مختلف از جمله رانش زمین در برخی روستاهای منطقه الموت کمک های لازم را به عمل آوریم.

جلسه فوق‌العاده شورای هماهنگی مدیریت بحران استان قزوین شامگاه چهارشنبه با حضور اسماعیل نجار، رییس سازمان مدیریت بحران کشور، استاندار، معاونان، فرمانداران و مدیران کل عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران استان قزوین برگزار شد.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • عقیل ارسالی در

    اقاچرااماره دقیق نمیدید درکشورمادرهردقیقه زلزله 10ریشتری میادگرانی ووو لحظه ای نمیبینید

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه