خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

استاندار خراسان رضوی | نیرو و تجهیزات آتش‌نشانی به منطقه مرزی اعزام شد

استاندار خراسان رضوی گفت: در پی تماس امروز والی هرات با اینجانب و کمبود امکانات در افغانستان، ستاد استانی بحران برپا و نیروهای زبده امدادگر همراه با چندین فروند بالگرد امدادی، آمبولانس و تجهیزات آتش‌نشانی به منطقه مرزی حادثه‌دیده اعزام شدند.

محمدصادق معتمدیان افزود: انفجار مهیب در گمرگ اسلام‌قلعه در خاک افغانستان در حدی وسیع به دلیل حجم آتش‌سوزی و وجود تانکرها و مخازن سوخت در آن محدوده رخ داده است.

وی ادامه داد: اطلاعات دقیق پیرامون این حادثه هنوز در دست نیست لذا جزییات آن متعاقبا اعلام خواهد شد. 

استاندار خراسان رضوی گفت: بدین منظور  تدابیر لازم و اقدامات پیشگیرانه برای تخلیه منطقه سانحه‌دیده و انتقال همه خودروها از منطقه ویژه اقتصادی، گمرک و بازارچه‌های تایباد در مرز دوغارون صورت گرفت و همه تهدیدات احتمالی نیز مورد بررسی شد.

وی افزود: هنوز اطلاعات دقیقی از میزان خسارات و آسیب ناشی از این انفجار مهیب جمع‌آوری نشده اما به محض دریافت و جمع‌بندی اطلاع‌رسانی لازم انجام خواهد شد. 

خبرنگار ایرنا در تایباد حوالی ساعت ۱۳ امروز ۲۵ بهمن از شنیده شدن صدا و مشاهده دود عظیم ناشی از انفجاری بزرگ تاسیسات گمرکی اسلام‌قلعه افغانستان در شهر تایباد واقع در فاصله ۱۸ کیلومتری از مرز دوغارون خبر داد.

مرکز شهرستان ۱۲۰ هزار نفری تایباد در فاصله ۲۲۸ کیلومتری جنوب شرق مشهد واقع است. تایباد از سمت شرق و جنوب شرق هم مرز با کشور افغانستان است.

گمرک دوغارون در فاصله ۱۸ کیلومتری شهر تایباد در حوزه صادرات، واردات، ترانزیت و مسافر بین دو کشور ایران و افغانستان فعالیت دارد. 

مدیرکل دفتر بحران در استانداری خراسان رضوی نیز پیش از این از استقرار دو فروند بالگرد اورژانس ۱۱۵ و نیروی انتظامی، ۲۱ دستگاه آمبولانس و دو دستگاه اتوبوس‌آمبولانس اورژانس ۱۱۵ و جمعیت هلال احمر در مرز دوغارون خبر داده بود.

 

منبع: ایرنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه