ارسال به دیگران پرینت

دوستی ۳۷ ساله یک مرد با قو!

عمر متوسط یک قو در طبیعت ۱۲ سال است و در محیط‌های محافظت شده می‌توانند تا ۳۰ سال عمر کنند، اما گاریپ بیش از ۳۷ سال است که در کنار رجب زندگی می‌کند.

دوستی غیرمعمول بین یک مرد ترکیه‌ای با یک قو که او را نجات داده است برای دهه‌ها دوام داشته است.

در آن زمان رجب میرزان قو را به مزرعه خود در منطقه قره‌آغاج که در مرز یونان قرار دارد برد.

میرزان درباره آوردن این قو به خانه خود می‌گوید: از آنجایی که حیوانات را دوست دارم با خود گفتم که باید او را به خانه ببرم تا اینکه کاری نکنم و پرنده توسط روباه‌ها شکار شود. ما به یکدیگر عادت کردیم و هرگز از هم جدا نشدیم.

این پستچی نام قو را گاریپ به معنای عجب گذاشت. این کمه برای توصیف کسانی که خوش شانس هستند هم استفاده می‌شود.

پس از بهبودی بال شکسته گاریپ در کنار رجب ماند و همچنین با گربه‌ها و سگ‌های منطقه دوست شد. این قو هیچوقت سعی نکرده که از مزرعه فرار کند.

میرزان ۶۳ ساله که همسر و فرزندی ندارد می‌گوید گاریپ به او وفادار بوده است و ترجیح داده در کنارش بماند. رجب میرزان این قو را فرزند خود می‌داند.

طبق گزارشات منتشر شده عمر متوسط یک قو در طبیعت ۱۲ سال است و در محیط‌های محافظت شده می‌توانند تا ۳۰ سال عمر کنند، اما گاریپ بیش از ۳۷ سال است که در کنار رجب زندگی می‌کند.

 

 رجب میرزان پستچی بازنشسته لین قوی ماده را ۳۷ سال پیش در استان ادرنه پیدا کرد. رجب و دوستانش در حال عبور با خودرو از یک مسیر میانبر بودند که متوجه شدند قو با بال شکسته بر روی زمین قرار دارد. وی بلافاصله برای محافظت از این پرنده در برابر شکارچیان آن را گرفت و تا عصر آن روز توانست قو را به خانه خود ببرد.

 

منبع: فرارو
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه