ارسال به دیگران پرینت

دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

دورهمی های شب یلدا بیماران کرونایی را در مازنداران افزایش داد .

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران علت اصلی افزایش آمار بیماران مبتلا به کووید۱۹ طی روزهای اخیر در این استان را دورهمی‌های شب یلدا اعلام کرد. سید عباس موسوی گفت که بررسی کادر درمانی از بیماران کووید ۱۹ بستری در بیمارستان های استان نشان می دهد بی توجهی به هشدارها در باره پیامدهای برگزاری دور همی شب یلدا سبب شده است تا روند شیوع کرونا در مازندران افزایشی شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران علت اصلی افزایش آمار بیماران مبتلا به کووید۱۹ طی روزهای اخیر در این استان را دورهمی‌های شب یلدا اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، سید عباس موسوی گفت که بررسی کادر درمانی از بیماران کووید ۱۹ بستری در بیمارستان های استان نشان می دهد بی توجهی به هشدارها در باره پیامدهای برگزاری دور همی شب یلدا سبب شده است تا روند شیوع کرونا در مازندران افزایشی شود.

وی روند افزایشی کنونی بیماران جدید مبتلا به کووید ۱۹ در مازندران را نگران کننده توصیف کرد و افزود : بی توجهی به هشدارهای درمانگران مبنی بر رعایت محدودیت ها و پروتکل های بهداشتی بخصوص عدم برگزاری دور همی ها و نشست های خانوادگی می تواند مشکلات استان را افزایش دهد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۵ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری و در همین مدت ۲۲۰ بیمار پس از بهبودی نسبی مرخص شده اند ولی همچنان یکهزار و ۱۹۴بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند که ۲۳۹ نفر به خاطر وضعیت حاد تنفسی در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان قرار دارند.

روند افزایشی بیماران جدید کووید ۱۹ بستری در بیمارستان های مازندران با ضرب آهنگ ملایم از آذر ماه شروع شد ولی از دی ماه شدت گرفت به گونه ای که آمار حدود ۸۰۰ بیمار کووید ۱۹ بستری در روز اویل آذر ماه با افزایش ۵۰ درصدی به حدود یکهزار و ۲۰۰ نفر رسید.

وزارت بهداشت هم هفته پیش در ارزیابی جدیدش از وضعیت کرونایی کشور اعلام کرد که وضعیت چهار شهرستان مازندران از نارنجی به قرمز و پنج شهرستان هم از زرد به نارنجی تبدیل شده است. در حال حاضر وضعیت ۱۸ شهرستان از ۲۲ شهرستان مازندران نارنجی و چهار شهرستان آمل، ساری، رامسر و سوادکوه شمالی قرمز است.

ستاد مقابله با کرونای مازندران هم اعلام کرده است که محدودیت های قرمز کرونایی از فردا شنبه ۱۳ دی ماه در این چهار شهرستان به اجرا در می آید و اجرای محدودیت های نارنجی هم در سایر شهرستان های استان تشدید خواهد شد.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • احسان ارسالی در

    همین دیروز ریس جمهور محترم اعلام کرد که شهر قرمز تو ایران نداریم ای خدااااا دیگه بسه

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه