ارسال به دیگران پرینت

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی |

وضعیت رشد جمعیت در کشور ما نگران کننده است

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی گفت: وضعیت رشد جمعیت در کشور ما نگران کننده بوده و به آسیب تبدیل شده است.

دکتر جعفر محسنی، ظهر سه شنبه در وبینار آسیب شناسی ازدواج که با مشارکت معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی و اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی برگزار شد، گفت: ازدواج امر مبارکی است که خداوند بندگانش را نسبت به انجام آن توصیه می‌کند، از نظر قوانین طبیعت نیز همه موجودات وظیفه دارند تا نسلشان را تکثیر کنند.

وی افزود: متاسفانه امر بقاء نسل و تولد در کشور ما با وجود توصیه‌ها خیلی کم‌رنگ شده و مسایل فرعی و برخی توصیه‌ها سبب شده است تا این مهم جایگاهش را از دست بدهد.

وی اظهار کرد: امر ازدواج و مسئله جمعیت بنا به تاکید رهبر معظم انقلاب، امر مهمی بوده و باید توسط متولیان امر پیگیری شود.

 محسنی با اشاره به مشکلات مربوط به ناباروری اظهار کرد: با زوج هایی سر و کار داریم که به دلیل ازدواج در سنین بالا مشکل فرزندآوری دارند و به دلیل عدم پوشش بیمه‌ای با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کنند. 

وی در خاتمه تاکید کرد: امیدواریم با حمایت‌های دولتی و مردمی و آسیب شناسی و پوشش بیمه‌ای خدمات درمان ناباروری، مشکل ازدواج و کاهش جمعیت تا حدودی برطرف شود.

 

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • امیر ارسالی در

    اگر میخواهید جمعیت رشد داشته باشد باید جلوی رانت و فساد و گرانی بخصوص مسکن و زمین شدید گرفته شود تا امید به اینده برای ازدواج و فرزند اوری ایجاد شود وقتی خانه نباشد ازدواج و فرزند اوری نیست

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه