خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

حوادث رانندگی کشور سالانه ۶۰ هزار معلول بر جا می‌گذارد

رییس سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد که سالانه حدود ۶۰ هزار نفر در کشور در اثر حواث رانندگی دچار معلولیت می‌شوند.

۵۵آنلاین :

وحید قبادی دانا روز سه شنبه در آیین پایانی همایش مدیران بهزیستی کشور در بابلسر اظهار داشت: هر سال بیش از ۳۷۰ هزار نفر در اثر حوادث رانندگی کشور دچار مجروحیت می‌شوند که از این تعداد ۶۰ هزار معلول برجا می‌گذارد.

وی ادامه داد: متاسفانه هرسال از تعداد معلولان حواث رانندگی ۲ هزار نفر دچار ضایعه نخاعی می‌شوند که همگی به بهزیستی مراجعه کرده و زیرپوشش این سازمان قرار می‌گیرند.

رئیس بهزیستی کشور با اشاره به اینکه ۴۷ هزار معلول در مراکز بهزیستی کشور نگهداری می‌شوند گفت: از این تعداد اکنون بیش از ۲۶ هزار معلول ضایعه نخاعی هستند که در مراکز نگهداری بهزیستی کشور خدمات دهی و نگهداری می‌شوند.

وی با بیان اینکه یک میلیون ۴۵۰ هزار معلول در کشور تحت پوشش بهزیستی قرار دارند افزود: یک میلیون و ۵۰ هزار خانوار کشور نیز تحت پوشش مستمری بهزیستی قرار دارند.

گفتنی است سازمان بهزیستی ۲۲ هزار نیروی انسانی دارد و بیش از یک هزار مرکز نگهداری از معلولین، سالمندان و بیماران روانی در سراسر کشور فعال است.

همایش مدیران بهزیستی کشور به مدت ۲ روز در شهرستان بابلسر برگزار شد که عصر امروز به کار خود پایان داد.

همچنین این در این نشست به مشکلات مددجویان استان های مختلف و برنامه ریزی برای ساماندهی جامعه هدف پرداخته شد و روش های علمی در مقابله با آسیب های اجتماعی مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت.

منبع : ایرنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه