خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

بیانیه دفتر ریاست‌جمهوری عراق درباره دیدار موگرینی و برهم صالح

رئیس‌جمهور عراق در دیدار با مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا در بغداد بر ضرورت همکاری و هماهنگی مشترک در خصوص تحولات کنونی منطقه تاکید کرد.

۵۵آنلاین :

«برهم صالح» رئیس‌جمهور عراق که عصر روز شنبه میزبان «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا در بغداد بود، با وی درباره تحولات کشورش و منطقه رایزنی کرد.

دفتر ریاست جمهوری عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که برهم صالح در این دیدار بر اهمیت استفاده از تجارب اروپا در بازسازی مناطق آزاد شده عراق تاکید کرد.

در بیانیه دفتر ریاست‌جمهوری عراق آمده که دو طرف عراقی و اروپایی درباره مسایل و تحولات کنونی منطقه بحث و تبادل نظر و تاکید کردند که برای دور کردن منطقه از جنگ و درگیری، باید این همکاری و هماهنگی‌های مشترک وجود داشته باشد.

«فدریکا موگرینی» مسؤول سیاست خارجه اتحادیه اروپا که صبحروز شنبه (۲۲ تیرماه) در راس هیاتی دیلپماتیک وارد بغداد شده بود، با تعدادی از مسئولان عراقی از جمله «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر عراق و «محمد علی الحکیم» وزیر خارجه این کشور در بغداد دیدار و گفت‌وگو کرد.

عبدالمهدی در این دیدار اتحادیه اروپا را شریک اصلی عراق خواند و گفت که بغداد در این راستا گام‌های مهمی برداشته و همچنان در حال حرکت در این مسیر است.

منبع : خبرآنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه