ارسال به دیگران پرینت

سهام عدالت | جاماندگان

جزئیات جدید ثبت نام سهام عدالت | جاماندگام سهام عدالت

برای برای ثبت نام سهام عدالت جدید چکار باید کرد؟ مدارک لازم برای ثبت‌نام چیست و مشمولان برای ثبت‌نام باید به کجا مراجعه کنند؟

ثبت نام سهام عدالت از جاماندگان قرار است از اواخر همین ماه یا اواسط تیرماه آغاز شود. طبق اخبار اعلامی ثبت نام سهام عدالت همه افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی مانند بهزیستی و کمیته امداد صاحب سهام عدالت شوند.

طبق اعلام معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، سود سهام عدالت جاماندگان تا نیمه دوم تیرماه واریز خواهد شد. پس جاماندگان سهام عدالت می توانند سود سهام عدالت خود را ماه آینده دریافت کنند. البته ممکن است تغییراتی نیز در دریافت سود سهام عدالت ایجاد شود. زیرا در این یکی دو سال اخیر بحث سهام عدالت و سود سهام عدالت بسیار داغ بوده است و همواره بحث و جدل در آن وحود داشته است. طبق آخرین اخبار همه افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی مانند بهزیستی و کمیته امداد صاحب سهام عدالت شوند. 

اما برای برای ثبت نام سهام عدالت جدید چکار باید کرد؟ مدارک لازم برای ثبت‌نام چیست و مشمولان برای ثبت‌نام باید به کجا مراجعه کنند؟ 

قرار است که از خرداد یا تیرماه سال جاری، ثبت‌نام جاماندگان سهام عدالت آغاز شود. اما آنگونه که مقامات مسئول خبر داده‌اند ثبت‌نام سهام عدالت در این مرحله با مراحل قبل تفاوت دارد. در ادامه به چند سوال مهم درباره روند جدید ثبت‌نام سهام عدالت پاسخ می‌دهیم.

چه کسانی سهام عدالت جدید می‌گیرند؟
امسال تنها افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی در اولویت ثبت‌نام و دریافت سهام عدالت قرار دارند. یعنی اگر افرادی عضو این دو نهاد بوده‌اند اما قبلا مشمول سهام نشده‌اند یا افرادی که به تازگی تحت پوشش این سازمان قرار گرفته‌اند، امسال باید منتظر دریافت سهام عدالت جدید باشند.
مدارک لازم برای ثبت‌نام
آنگونه که معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور اعلام کرده مشمولان جدید قرار نیست برای ثبت‌نام به جایی مراجعه کنند و مدارکی را فراهم کنند. لیست این افراد در سازمان بهزیستی کل کشور وجود دارد. قرار است این سازمان لیست همه افرادی که جزو مشمولان جدید هستند را در اختیار سازمان خصوصی‌سازی قرار دهد. به محض اینکه سازمان خصوصی‌سازی کارهای قانونی و اداریرا انجام دهد مستقیما برای افراد جامانده سهام عدالت برقرار می‌شود.

این مقام مسئول تاکید کرده که مشمولان جدید به هیچ عنوان برای ثبت‌نام به جایی مراجعه نکنند و هیچ مدارک و یا هزینه‌ای برای ثبت‌نام جدید نپردازند. کل این روند از طریق ارتباط بهزیستی با سازمان خصوصی‌سازی انجام می‌شود.

این روند درباره افراد تحت پوشش کمیته امداد هم صادق است. یعنی این افراد هم نباید برای ثبت‌نام به جایی مراجعه کنند. چون روند ثبت‌نام جاماندگان به صورت اتوماتیک انجام می‌شود.
سوال دیگری که وجود دارد این است که آیا جاماندگان نیازی به دربافت سجام دارند و باید در جایی ثبت‌نام کنند؟ مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه اگر کسی سهام عدالت ندارد نیاز به گرفتن سجام نیست، اضافه کرد: مراجعه این افراد به دفاتر پیشخوان دولت و کافی‌نت‌ها برای ثبت‌نام سجام بی‌فایده بوده که هزینه اضافی است.

زمان ثبت‌نام سهام عدالت
قرار بور از خرداد ماه امسال ثبت‌نام مشمولان جدید آغاز شود. اما آنگونه که اخبار جدید می‌گویند فرایند ثبت‌نام از تیرماه 1401 آغاز می‌شود. بنابراین از چند روز آینده روند ثبت‌نام سهام عدالت این دو گروه آغاز می‌شود و امسال فعلا سهام عدالت تنها به این دو گروه تحت حمایت بهزیستی و کمیته امداد پرداخت می‌شود.

پیش از این هم اعلام شد که سامانه جدیدی تا شهریورماه راه‌اندازی می‌شود که سهام عدالت متوفیان را تعیین تکلیف می‌کند.

ارزش سهام عدالت چقدر است؟
ارزش سبد 532 هزار تومانی در پایان روزهای کاری این هفته، یعنی 25 خرداد، به 14 میلیون و 789 هزار تومان رسید. این در حالی است که ارزش این سبد در هفته گذشته روی قیمت 14 میلیون و 318 هزار تومان قرار داشت.

ارزش سبد یک میلیونی سهام عدالت نیز در پایان این هفته روی رقم 27 میلیون و 864 هزار تومان ایستاد. این سبد در هفته گذشته 27 میلیون و 96 هزار تومان ارزش داشت.

همچنین ارزش سبد 492 هزار تومانی طی روز چهارشنبه با 13 میلیون و 712 هزار تومان برابر شد. این ازرش در هفته قبل معادل 13 میلیون و 334 هزار تومان بود.

منبع: روابط گستر
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • ناشناس ارسالی در

   لطفا از سال ۹۹ سهام عدالت ۶۰درصد فروختیم واریز کنید پول فروش سال ۹۹ فروختیم خب

  • ناشناس ارسالی در

   من یه کارگرم و مثل یه کارمند دولت حق داشتن سهام به ظاهر عدالت را دارم.هرچه سریع تر احقاق حق کنید لطفاً...

  • حسن ارسالی در

   این چه عدالتی است که من ایرانی سهام عدالت ندارم مگر ما ایرانی نیستیم حتی نه کاری داریم نه شغلی نه حقوقب نه بیمه‌ای پس چرا به کمیته امداد و بهزیستی میدهید به ما سهام عدالت نمیدهید آیا این عدالت است

  • ناشناس ارسالی در

   یعنی چی فقط تحت پوشش کمیته و بهزیستی بقیه چی پس ما سهام نداریم چی میشه چه سهام عداااالتی هست!

  • ناطقی ارسالی در

   سلام حساب افرادی که تحت پوشش بهزیستی هستن باافراددیگه جامعه جداست اماچراخیلی ازآدمایی که به دروغ خودشون تحت پوشش کمیته ی امدادکردن به اوناسهام عدالت تعلق میگیره بدون هیچ هزینه ای اما یه کارگر فعلا که ازسهام براش خبری نیست تازه هزینه ام داره بخدااینم یکی ازبیعدالتی های شمابیان پرونده تمام مددجویاشون بررسی کنن اونوقت به همه چیزپی میبرید

  • اصغر ارسالی در

   من فکر میکنم ما از این کشور نیستیم، اسم سهام عدالت باید عوض شود ،اگرعدالتی هست باید همه بگیرند با کمی ،کم وزیاد به همه باید داده شود،سری اول ثبت نام تفکیکی درکارنبود به همه دادند،بقیه چه گناهی دارند همه از همین کشورند.انشااله که ماهم عدالتی بشیم.

  • ناشناس ارسالی در

   آقایان لطفا به داد من بیچاره هم برسید... بخدا منم ایرانیم منم به سهام عدالت نیاز دارم، چرا تو این چندسال به من سهام عدالت تعلق نگرفت،،، بخدا مستاجر، حقوق ثابت ندارم، سه تا بچه هم دارم، پس اگه سهام به عدالته که منم مستحق این عدالت هستم،،، لطفا بررسی کنید من کمیته امدادی میشناسم چندتا خونه داره که داده اجاره تحت پوشش هم هست وسهام هم حتما میخواین بهش بدید،،، به والله این عدالت نیست

  • سید جلال موسوی پاک ارسالی در

   سلام لطفاآقایان مسئول توجه فرمایند ما هم ایرانی هستیم مگر ماسهمی از این سهام عدالت نداریم پس عدالت آن کجاست نه یارانه میدید نه سهام عدالت خوبه معنی عدالت را فهمیدیم

  • پرهام روهام ارسالی در

   با سلام من دوقلو دارم وسهام عدالت اصلا نداریم اگه میشه پیگیری کنید که ماهم بتونیم ثبت نام کنیم خرج‌ها بالاست که بتونم برا دوقلوهام خودمو شوهرم هم داشته باشیم ممنون

  • مریم ارسالی در

   بنده راننده تاکسي هستم جامونده لطفا راهنمایی کنید

  • محمود ارسالی در

   سلام .ای مسعولان کشور منم یه ایرانی‌ام. دینم به گردنتان تا روز موعود.انصاف کجاست .عدالت علی کجاست .کارگر ساختمانی هستم برسی کنید کل زندگیم را .پس سهام عدالت کجاست

  • مریم ارسالی در

   من سه تا بچه دارن شوهرم هم کارگر هیچ کدام از بچه ها م سهام ندارن لطفا عدالت را رعایت کنید مگه مردم عادی چه گناهی کردند به همه جامانده ها سهام بدین لطفا.

  • سعید کوچکخانی ارسالی در

   سلام بازنشسته کشوری هستم که از سهام عدالت جا ماندم برای ما کی ثبت نام را شروع میکنید

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه