ارسال به دیگران پرینت

قبل و بعد از تزریق واکسن کرونا زیاد آب بنوشید

سخنگوی ستاد کرونا در دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: تعداد مراجعات حضوری به مراکز بهداشتی و درمانی استان هنوز از نیمه اول اسفند سال گذشته بیشتر است.

سخنگوی ستاد کرونا در دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: تعداد مراجعات حضوری به مراکز بهداشتی و درمانی استان هنوز از نیمه اول اسفند سال گذشته بیشتر است.

مهرداد بابایی  با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان اظهار کرد: از دو هفته گذشته شیوع کرونا در استان با شیب ملایمی در حال کاهش است ولی این نباید باعث شود مردم حساسیت خود را نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی از دست بدهند.

وی ادامه داد: در حال حاضر  ۷۵۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند اما تعداد مراجعان حضوری به مراکزی درمانی و بهداشتی استان هنوز از نیمه اول اسفندماه سال گذشته بیشتر است و به حدود ۱۶۰۰ نفر در روز رسیده است.

این مسئول توضیح داد: ویروس کرونا همچنان فعال است و با کوچکترین سهل انگاری امکان بازگشت مجدد به وضعیت صعودی ابتلا در استان وجود دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه واکسیناسیون گروه‌های هدف بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته در حال انجام است، گفت: افرادی که واکسن کرونا تزریق می‌کنند، ممکن است تا دو الی سه روز علایمی کوچکی مثل سردرد و درد محل تزریق داشته باشند که به هیچ وجه نگران کننده نیست.

بابایی افزود: اگر بعد از دو سه روز علایم غیر عادی مثل مشکلات گوارشی، ادامه سردرد، گلو درد و... در فردی که واکسن تزریق کرده ظهور کرد، باید به پزشک مراجعه کند.

سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: به کسانی که نوبت تزریق واکسن شان رسیده توصیه می‌شود تا قبل و بعد از تزریق آب زیاد بخورند.

این مسئول در پاسخ به اینکه آیا نیاز هست قبل و بعد از تزریق واکسن ویتامین خاصی مصرف شود، توضیح داد: نیازی به مصرف ویتامین نیست ولی فرد باید بعد از تزریق استراحت کافی داشته باشد. 

 

منبع: ایسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه