خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

جالب ترین اتفاق برای عابدزاه | ماجرای مهار پنالتی تلس

دروازه بان ملی پوش ماریتیمو معتقد است که ایرانی اگر چیزی را بخواهند آن را به سرانجام می رسانند.

امیر عابدزاده بعد از گذراندن یک فصل موفق همراه با ماریتیمو از سوی دراگان اسکوچیچ به اردوی تیم ملی دعوت شد تا این تیم را در چهار دیدار سرنوشت ساز مقدماتی جام جهانی همراه کند. امیر عابدزاده، در گفت و گویی که با برنامه فوتبال برتر پیش از ترک کیش و حضور در منامه داشت در خصوص فصلی که پشت سر گذاشت و شرایط تیم ملی صحبت کرد:

 

دوست دارم هر روز پیشرفت کنم

 

خدا را شکر فصل خوبی را پشت سر گذاشتم. به نظرم یکی از فصل هایی بود که توانستم تعداد بازی های زیادی انجام دهم و نسبت به سال های گذشته با ثبات تر باشم. لطف خدا بود و خدا را شاکرم و خودم هم تمرکزم خیلی بالا بود. دوست دارم هر روز و هر فصل پیشرفت کنم و خیلی امیدوارم که فصل بعد هم همین روند را ادامه بدهم.

تلاش کردم نماینده خوبی برای کشورم باشم

 

من همیشه تلاش کرده ام که نماینده خوبی برای کشورم باشم. پیشرفت را همیشه دوست دارم و می خواهم همیشه به سمت بالا حرکت کنم. جلوی تیم های بزرگ همیشه شانس دیده شدن بیشتر است و من هم همیشه تمرکزم در این بازی ها بالا بود و می خواستم بهترین عملکرد را داشته باشم.

 

ماجرای مهار پنالتی تلس

 

مهار پنالتی الکس تلس در بازی با پورتو یکی از جالب ترین اتفاقاتی بود که عابدزاه در فصلی که پشت سر گذاشتیم آن را رقم زد. او پیش از زدن ضربه با صحبت های هدف دار خود سعی در به هم ریختن تمرکز بازیکن پورتو داشت که به این هدف نیز رسید و موفق شد پنالتی تلس را مهار کند. عابدزاه در مورد آن لحظه گفت: داشتم باهاش حرف می زدم که گفت به من دست نزن و په په و مارگا هلم می دادند. وقتی داشت ضربه را می زد بهش گفتم با منچستر بستی و رفتی؟ و تو بازیکن بزرگی هستی و چیپ بزن و این حرف ها که بعدش بچه ها این جمله ها را سوژه کرده بودند و می گفتند چیپ بزن چیپ بزن!

 

عاشق فوتبال اروپا هستم

 

گلر از پشت باید لیدر باشد و با بازیکنان در ارتباط باشد. قطعا زبان فاکتور مهمی است ولی من خودم نکته ای که باعث شد پیشرفت کنم  را عشق می دانم. چون فوتبال اروپا را خیلی دوست دارم و حاضرم با تمام سختی هایش، از خودگذشگتی کنم و از آن لذت می برم. خیلی دارم لذت می برم و خوشحالم که این خیلی آدم را جلو می اندازد.

 

به علی گفتم دفعه بعد بگو بخواب می گویم چشم!

 

علی علیپور و امیر عابدزاده در جریان بازی ماریتیمو و بواویستا با یکدیگر جر و بحثی داشتند که جریان آن به این شرح بود که عابدزاده بعد از مهار توپ قصد داشت سریعا بازی را شروع که علیپور در این حین با توجه به اینکه ماریتیمو یک گل از حریف پیش بود و دقایق پایانی در حال سپری شدن بود از او خواست که روی زمین بخوابد و ضربه نزند که عابدزاده به این جمله او واکنش نشان داد و با جملاتی که در فضای مجازی هم به شدت صدا کرد جواب علیپور را داده و بازی را شروع کرد. البته این درگیری لفظی با مزه تاثیری روی رابطه خوب دو بازیکن ایرانی ماریتیمو نداشت و صرفا یک جر و بحث جریان بازی بود. دروازه بان ملی پوش ماریتیمو در مورد آن صحنه گفت:  به علی گفتم که دفعه بعد هم بگو بخواب و منم می گویم چشم علی جان! (باخنده)

 

شرایط مهمی است

 

همه می دانیم شرایط مهمی برای تیم ماست. همه باید مسئولیت پذیر باشیم و با تمرکز بالا همه انرژی مان را در زمین بگذاریم. توقع داریم که افراد بیرون به ما انرژی بدهند و حمایت مان کنند. هم بازیکنان و هم افراد بیرون باید از حاشیه بیرون باشیم و با یک همدلی مشتی وارد زمین شویم. همیشه هر وقت که همه باهم چیزی را خواسته ایم توانستیم اتفاقات خوبی را رقم بزنم. فکر می کنم که این بار هم سربلند از زمین خارج شویم. ما ایرانی ها وقتی چیزی را می خواهیم می رویم و کار را در می آوریم. این غیرت و کیفیت بالایی که بچه ها دارند فقط یک کم بخواهیم و یک حمایت و انرژی از بیرون به ما داده شود می توانیم موفق باشیم.

 

منبع: ورزش3
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه