ارسال به دیگران پرینت

با اشتباه بزرگ والدین آشنا شوید!

یک متخصص اطفال گفت: باج دادن نباید همیشگی باشد، چون در این صورت کودک همیشه منتظر پاداش گرفتن می‌ماند

با اشتباه بزرگ والدین آشنا شوید!

۵۵آنلاین :

علی محتشمی متخصص اطفال اظهار کرد: همیشه در خانواده درگیری‌هایی در مورد اتفاقات عادی و ضروری زندگی مثل زمان خواب، وقت حمام، خرید رفتن، لباس پوشیدن و غیره وجود دارد؛ حالا وقتی صحبت منطقی فایده‌ای ندارد کودک خردسال کاری که والدینش از او می‌خواهند را انجام نمی‌دهد و والدین بیشتر وقت‌ها مجبور به باج دادن می‌شوند.

صبوری در کودکان سال‌ها طول می‌کشد

وی ادامه داد: هر چند که آنها مخالف رشوه دادن به کودک هستند و دوست دارند بچه‌ها حس همکاری داشته باشند و یاد بگیرند شکست را تحمل کنند، اما واقعیت این است که سال‌ها طول می‌کشد تا کودک یاد بگیرد صبور باشد و با والدینش همکاری کند.

این متخصص اطفال بیان کرد: تا زمانی که کودک بتواند خود را تشویق کند تا وظایف خود را انجام دهد، باج دادن فایده‌ خود را دارد و والدین متوجه هستند که باج دادن معمولی می‌تواند گاهی مشوق خوبی برای انجام کار باشد البته باید دقت کرد که باج دادن نباید همیشگی باشد، چون در این صورت کودک همیشه منتظر پاداش گرفتن می‌ماند مثلا وقتی در یک فروشگاه یا مکان عمومی هستید می‌توانید با خرید یک خوراکی از بد اخلاقی کودک‌ جلوگیری کنید تا زمان خرید با آرامش طی شود.

محتشمی ادامه داد: شاید نگران این باشید که در مراجعات بعد به فروشگاه ممکن است مجبور باشید به کودک باج دهید اما این توقع کمتر پیش خواهد آمد چون کودک می‌تواند سازگاری و تا حدی ناسازگاری را قبول کند.

آیا باج دادن به کودک کار درستی است؟

وی گفت: اگر در دفعات قبل به کودک رشوه دادید تا به فروشگاه بیاید، اما دوست ندارید این هفته این کار را تکرار کنید به او بگویید «دفعه قبل برات بیسکویت خریدم، اما این بار نمی‌تونم برات خوراکی بخرم» و اگر لازم شد در فروشگاه این جمله را یادآوری کنید و حواس او را به موضوع دیگری جلب کنید، اگر شما در برخوردتان قاطع باشید و گاهی پاداش‌ها و توافق‌هایی برایش در نظر بگیرید و کودک هم معمولا همکاری می‌کند.

منبع : خبر آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه