ارسال به دیگران پرینت

یحیی گل محمدی:

افتضاح تاریخی رخ داد| شوکه هستیم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: حالا دیگر افتضاح تاریخی با حذف استقلال و پرسپولیس در آسیا رخ داد.

یحیی گل محمدی در کنفرانس خبری پیش از دیدار برابر پدیده از هفته چهاردهم مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: خوشحالم از اینکه بعد از مدت‌ها شما خبرنگاران را می‌بینم. خاطراتی زیادی از اینجا دارم و بسیار خوشحالم که در این شهر هستم و تشکر می‌کنم از استقبال خوب هواداران پرسپولیس در شهر مشهد که واقعاً استقبال خیلی گرمی از ما داشتند. از همه آنها تشکر می‌کنم.

وی در خصوص بازی فردا مقابل پدیده افزود: امیدوارم که بتوانیم یک بازی خوبی را انجام بدهیم. از لحاظ جدولی خیلی مهم است که ما بتوانیم این سه امتیاز را کسب کنیم. نود دقیقه خیلی پر فشاری را باید داشته باشیم و می‌دانیم که تیم پدیده با نمایش فوتبالی که در چند هفته اخیر ارائه کرده‌اند، فوتبال خوب و با برنامه‌ای بود. در انتقال به حمله، سرعت خوبی دارند و نباید غافلگیر بشویم در مقابل این تیم خوب. این تیم بالاخره با توجه به وضعیتی که دارد، انتحاری بازی می‌کند و می‌خواهد از این بازی، امتیاز بگیرید و شاید چیزی برای از دست دادن نداشته باشند و راحت‌تر و با خیال آسوده‌تری بازی می‌کنند و مطمئن هستیم بازی ساده‌ای را در پیش نداریم.

گل‌محمدی تصریح کرد: این مساله را من به بازیکنانم گفته‌ام و امیدوارم فردا بازیکنان ما با تلاش زیاد و با تمرکز خیلی بالا بتوانند این سه امتیاز را کسب کنند. هدف ما کسب پیروزی است ولی این برد و این سه امتیاز راحت به دست نمی‌آید. باید خیلی تلاش کنیم، خیلی بیشتر از بازی قبل بدویم و بجنگیم تا بتوانیم این سه امتیاز را کسب کنیم. امیدوارم که در نهایت بازی خوبی را شاهد باشیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد حذف از آسیا خاطرنشان کرد: برای ما که یک گروه پر تلاش هستیم و زحمت کشیده‌ایم و خودمان را به عنوان تیم اول ایران به آسیا رسانده‌ایم به عنوان سید یک آسیا و به عنوان تیمی که در دو دوره فینال لیگ قهرمانان آسیا را پشت سر گذاشته برای بنده شوکه کننده بود و پذیرش این مساله برای من خیلی سخت است.

وی عنوان کرد: همه ما از این مساله واقعاً ناراحت هستیم و زیاد نمی‌توانم راجع به آن توضیح بدهم و کسانی که با تصمیمات خودشان باعث شده‌اند این اتفاق بیفتد باید جوابگو باشند. این یک افتضاح تاریخی برای فوتبال ما است. البته ۱۰ روز وقت داده‌اند برای استیناف اما بعید می‌دانیم این رأی بتواند عوض بشود. من این ۱۰ روز باید یک مقدار امیدوار باشم که این اتفاق نیفتد اما اگر این اتفاق رخ دهد واقعاً انگیزه زیادی از بازیکنان و فوتبال ایران که تلاش می‌کنند قهرمان شوند تا به مراحل بالاتری برسند کاسته خواهد شد ولی متأسفانه اگر این اتفاق رخ دهد برای فوتبال واقعاً دردناک است و جواب میلیون‌ها هوادار را نمی‌دانم چه کسانی باید بدهند و چطور می‌توانند پاسخگوی آن باشند.

گل محمدی در مورد مصدومان پرسپولیس در این بازی گفت: امید عالیشاه، وحدت هنانوف، علی شجاعی، حامد پاکدل و محمد شریفی و البته رادو را هم که مدت‌ها است در اختیار نداریم.

سرمربی پرسپولیس در مورد خبر حذف از آسیا و تأثیر آن روی بازیکنان گفت: نمی‌خواهم بگویم تأثیر می‌گذارد چون ما در یک لیگ پر فشار هستیم. لیگی که قهرمانی در آن برای ما مهم است و این اتفاق نباید روی عملکرد ما تأثیر بگذارد ولی واقعاً زحمت کشیدیم تا به این مرحله برسیم و بتوانیم به عنوان یکی از تیم‌های قاره آسیا خودمان را مطرح کنیم و تلاش می‌کنیم و قهرمان می‌شویم که برویم به یک لیگ بالاتر و با تیم‌های بزرگ‌تر بازی کنیم و خودمان و توانایی‌مان را نشان بدهیم ولی متأسفانه نمی‌دانم چه اتفاقاتی قرار است بیفتد. افتضاح تاریخی رخ داد.

یحیی گل محمدی در مورد طلب شهر خودرو از باشگاه پرسپولیس افزود: من همیشه گفتم و این حق را به مسؤولان شهر خودرو یا پدیده قائل هستم و بالاخره این انتقال طی قراردادی صورت گرفته ولی هنوز فکر می‌کنم دو، سوم مبلغ پرداخت نشده و مسؤولان پدیده حق دارند و از این موضوع ناراحت باشند و من تا آنجایی که می‌توانستیم با مدیر عاملان باشگاه که در این مدت کار می‌کردند، بارها صحبت کردم ولی خب نمی‌دانم چرا این مساله حل نشده و من خودم شرمنده آنها هستم و امیدوارم این مساله هر چه زودتر حل شود.

سرمربی قرمزپوشان پایتخت در خصوص سوالی مبنی بر اینکه با پدیده که یک تیم خصوصی بود و به بالاترین سطح رسانده شد و در لیگ برتر بسیار موفق بود و این تیم حتی به لیگ قهرمانان آسیا رساند شد و الان این تیم در قعر جدول رده بندی قرار دارد و احتمال سقوط آن زیاد است و تیم پرسپولیس به عنوان یک تیم دولتی و قدرتمند از لیگ قهرمانان حذف شد، گفت: باید به آنهایی که تصمیم گیرنده اصلی و کلان در ورزش هستند باید بگوییم که اولویت آنها ورزش نبوده که ورزش و فوتبال ما به این حالت در آمده است. خب وقتی اولویت نباشد و وقتی زیر ساخت‌ها درست نباشد، وقتی برای آینده کاری نکرده باشیم و وقتی فقط می‌خواستیم یک ورزشی داشته باشیم و فقط می‌خواستیم یک فوتبالی داشته باشیم، آخرش به همین جاها ختم می‌شود. فکر می‌کنم که این اتفاقاتی که می‌افتد قابل پیش بینی است. شاید ده سال پیش هم می‌توانستیم پیش بینی کنیم که هیچ کاری نکردیم و کلاً وقتی اولویت نباشد و ورزش برای جوانان و برای همه در بحث حرفه‌ای و قهرمانی هیچ وقت در اولویت نباشد و اولویت چیزهایی دیگر باشد، همین می‌شود. هیچ وقت در بحث ورزش من ندیده‌ام که امکانات خوب و شرایط مطلوبی باشد. این اتفاقات طبیعی است.

 

واکنش گل‌محمدی به حذف پرسپولیس از آسیا

گل‌محمدی: زمینه سازان افتضاح تاریخی حذف از آسیا پاسخگو باشند

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص حذف از آسیا گفت: برای ما که یک گروه پرتلاش هستیم، به عنوان تیم اول ایران و سید یک مسابقات که سابقه ۲ فینال آسیا را در کارنامه دارد، واقعا شوکه کننده بود و پذیرش آن برایم بسیار سخت است‌. همه ما از این مسائل ناراحت هستیم. برخی افراد که با تصمیم ‌گیری‌های خود زمینه ساز این افتضاح تاریخی شدند، باید پاسخگو باشند. ۱۰ روز برای استیناف وقت داده‌اند، امیدواریم، اما نمی‌دانم واقعا چه در پیش خواهد بود.


گل‌محمدی: زمینه سازان افتضاح تاریخی حذف از آسیا پاسخگو باشند
 

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید پذیرش حذف تیمش از لیگ قهرمانان آسیا برایش سخت است.

یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر شهرخودرو در هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال ایران اظهار کرد: خوشحالم که بعد از مدت‌ها شما را می‌بینم. روزهای خوب زیادی در این شهر داشتیم، از استقبال گرم هواداران پرسپولیس در مشهد هم ممنونم. امیدوارم در این روزها که خیلی بحث بیماری کرونا داغ است و همه باید مواظب سلامتی خود باشند، هواداران رعایت کنند و بازی را هم از تلویزیون تماشا کنند چون راضی نیستیم یک تار مو از سر هواداران کم شود و اتفاق بدی رخ دهد.

 

وی افزود: بازی سختی مقابل شهرخودرو داریم، امیدوارم یک بازی خوب انجام دهیم. از نظر جدولی خیلی مهم است که ۳ امتیاز را کسب کنیم. ۹۰ دقیقه پرفشار در پیش است و می‌دانیم که حریف با فوتبال خوب و بابرنامه‌ که در هفته‌های اخیر ارائه کرده، خطرناک است و باید مراقب باشیم غافلگیر نشویم.

 

وی تصریح کرد: شهرخودرو با توجه به وضعیتش انتحاری بازی می‌کند، راحت و آسوده بازی خواهند کرد و بازی راحتی در پیش نداریم. امیدوارم بازیکنانم با تمرکز بالا این ۳ امتیاز را کسب کنند. هدف ما کسب پیروزی است ولی راحت به دست نمی‌آید و نیاز به تلاش فراوانی است. باید بیشتر از بازی قبل بدویم و بجنگیم. امیدوارم در نهایت بازی خوبی در پیش باشد.

 

وی در خصوص حذف از آسیا گفت: برای ما که یک گروه پرتلاش هستیم، به عنوان تیم اول ایران و سید یک مسابقات که سابقه ۲ فینال آسیا را در کارنامه دارد، واقعا شوکه کننده بود و پذیرش آن برایم بسیار سخت است‌. همه ما از این مسائل ناراحت هستیم. برخی افراد که با تصمیم ‌گیری‌های خود زمینه ساز این افتضاح تاریخی شدند، باید پاسخگو باشند. ۱۰ روز برای استیناف وقت داده‌اند، امیدواریم، اما نمی‌دانم واقعا چه در پیش خواهد بود. این یک افتضاح تاریخی است، اگر این اتفاق برای فوتبال ایران رخ دهد واقعا دردناک است و جواب میلیون‌ها هوادار را چه کسانی باید بدهند؟ اصلا چطور می‌خواهند جواب پس بدهند؟

 

گل‌محمدی در خصوص نقل و انتقالات و شایعه بازگشت بیرانوند حاضر به پاسخگویی نشد.

او در خصوص مصدومانش گفت: رادو را که در اختیار نداریم. وحدت، شجاعی، عالیشاه و شریفی را هم به دلیل مصدومیت در اختیار نداریم.

 

سرمربی پرسپولیس در خصوص تاثیر خبر حذف از آسیا گفت: درگیر یک لیگ پرفشار هستیم و نباید این مساله روی تیم تاثیرگذار باشد. واقعا زحمت کشیدیم تا به عنوان یک تیم مطرح در آسیا باشیم، قهرمان لیگ شدیم تا در جای بزرگ‌تری به میدان برویم و توانایی خودمان را نشان دهیم.

وی در خصوص طلب شهرخودرو گفت: آخرین ورژن تیم مشهد نمی‌دانم پدیده است یا شهرخودرو. توافقی صورت گرفته و دو سوم مبلغ هنوز پرداخت نشده و مسوولان پدیده حق دارند که ناراحت باشند. واقعا تا آنجا که می‌توانستم با مدیران عاملی که در این مدت در پرسپولیس کار کرده‌اند صحبت کردم. نمی دانم جرا این مساله حل نشد؟ من به نوبه خودم شرمنده‌ام.

 

گل‌محمدی در خصوص وضعیت فوتبال ایران گفت: آن‌هایی که تصمیم‌گیرنده کلان در ورزش هستند، باید ببینیم اولویتشان ورزش و فوتبال هست که با این وضعیت دست و پنجه نرم می‌کنیم؟ وقتی زیرساخت‌ها درست نباشد، وقتی برای آینده کاری نکرده باشیم، آخر این مسیر به همین جاها ختم می‌شود. اتفاقاتی که رخ می‌دهد قابل پیش‌بینی است. ۱۰ سال قبل هم می‌شد پیش‌بینی کرد چون در این بازه هیچ کاری صورت نگرفته، وقتی ورزش حرفه‌ای و قهرمانی برای هیچکس اولویت نیست، نتیجه همین می‌شود. اولویت در مملکت ما چیزهای دیگر است‌.

سرمربی پرسپولیس گفت: فوتبال مشهد، فوتبالی پویاست و مملو از استعداد است. امکانات بدی هم ندارد. متاسفانه در مشهد هم اتفاقات خوبی نیافتاده و برای فوتبال هم برنامه ریزی نشده است. در فوتبال ما امری طبیعی است و متاسفانه بالا و پایین زیاد دارد. در خیلی از استان‌ها ثباتی نیست. آن ساختاری که باید برای فوتبال ما وجود داشته باشد، متاسفانه وجود ندارد و تصمیم گیری به عهده افراد مختلف می‌افتد چون ثبات نیست. در نهایت این اتفاق تلخ رخ می‌دهد.

 

 

منبع: مهر
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه