ارسال به دیگران پرینت

قرارداد جدید قطر با چین:

قرارداد جدید قطر با چین برای صادرات سالانه ۳.۵ میلیون تن گاز طبیعی مایع

شرکت ملی نفت و گاز قطر (قطر پترولیوم) برای فروش گاز مایع به چین با شرکت بازرگانی، بازاریابی گاز و انرژی چین ( CNOOC ) زیر مجموعه شرکت نفت فلات قاره این کشور قرارداد ۱۵ ساله امضا کرد.شرکت ملی نفت و گاز قطر (قطر پترولیوم) اعلام کرد که بر اساس این قرارداد طرف چینی سالانه سه میلیون و ۵۰۰ هزار تُن گاز طبیعی مایع در طول ۱۵ سال دریافت می‌کند.

شرکت ملی نفت و گاز قطر (قطر پترولیوم) برای فروش گاز مایع به چین با شرکت بازرگانی، بازاریابی گاز و انرژی چین ( CNOOC ) زیر مجموعه شرکت نفت فلات قاره این کشور قرارداد ۱۵ ساله امضا کرد.

به گزارش شبکه الجزیره قطر، این قرارداد امروز (چهارشنبه) در مراسمی که بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد به امضای «سعد بن شریده الکعبی» وزیر انرژی قطر که عضو هیات مدیره و مدیرعامل شرکت قطر پترولیوم نیز هست و «وو وانگ دونگجین» رئیس هیات مدیره شرکت بازرگانی و بازاریابی گاز و انرژی چین (سی ان او او سی» رسید.

شرکت ملی نفت و گاز قطر (قطر پترولیوم) اعلام کرد که بر اساس این قرارداد طرف چینی سالانه سه میلیون و ۵۰۰ هزار تُن گاز طبیعی مایع در طول ۱۵ سال دریافت می‌کند.

زمان شروع این قرارداد از ژانویه ۲۰۲۲ اعلام شده است.

همکاری شرکت قطر پترولیوم با شرکت ملی نفت فلات قاره چین در زمینه گاز مایع (LNG) از سپتامبر ۲۰۰۹ آغاز شد و طرف چینی در همان سال اولین محموله گاز طبیعی مایع (LNG) را از شرکت قطر پترولیوم دریافت کرد.

تا آگوست ۲۰۲۱، قطر در مجموع ۷۱۵ محموله [گاز طبیعی مایع ] را به چین تحویل داده که از بین آن‌ها ۲۷۰ محموله (بیش از ۲۴ میلیون تُن) به شرکت فلات قاره چین تحویل شده است.

شرکت قطر پترولیوم در ماه جولای گذشته نیز یک قرارداد خرید و فروش جدید با شرکت گاز کره (KOGAZ) امضا کرد تا در طی ۲۰ سال، سالانه ۲ میلیون تُن گاز طبیعی مایع به جمهوری کره صادر کند.

در همان ماه نیز شرکت یاد شده قرارداد ۱۵ ساله فروش یک میلیون و ۲۵ هزار تُن گاز طبیعی مایع در سال به شرکت «سی پی سی» (CPC) تایوان را امضا کرد.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه