ارسال به دیگران پرینت

مقام آمریکایی تشکیل تیم سری برای برهم زدن نشست وین را تأیید کرد

به دنبال انتشار گزارش «تهران تایمز» مبنی بر تشکیل یک تیم سری توسط دولت آمریکا برای بر هم زدن نشست وین، «مارک دابوویتز» سیاستمدار آمریکایی گزارش این روزنامه را تأیید کرد.

 پس از اینکه روزنامه تهران تایمز با انتشار گزارشی تشکیل یک تیم سری از سوی دولت آمریکا برای بر هم زدن نشست وین را فاش کرد، «مارک دابوویتز» سیاستمدار آمریکایی ضدایرانی تلویحاً گزارش تهران تایمز را تأیید کرد.

«مارک دابوویتز» به عنوان یکی از افرادی که از وجود یک گروه مخفی با عنوان «گروهی درباره سیاست ایران» آگاه بود، با انتشار پیامی توییتری تلویحاً وجود این تیم را تأیید و اعلام کرد که وی «مفتخر است» که بخشی از آن به شمار می‌آید.

در نسخه روز شنبه روزنامه «تهران تایمز» گزارشی با عنوان «گروهی درباره سیاست ایران» منتشر شد.

این گزارش نشان داد که دولت «جو بایدن» به همراه تعدادی از جنگ طلبان ضدایرانی در واشنگتن برنامه‌ای را در راستای از بین بردن مذاکرات برجامی در وین در صورت از سرگیری مجدد آن طراحی کرده‌اند. «رابرت مالی» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با یک تیم مخفی متشکل از مقامات پیشین در دولت ترامپ و کارشناسان ایران در اندیشکده های محافظه کار این کشور در ارتباط بوده است.

روزنامه تهران تایمز فاش کرد که این تیم سری که میان اعضای آن با عنوان «گروهی درباره سیاست ایران» شناخته شده است، شامل «الیوت آبرامز» نماینده ترامپ در امور ایران، «دنیس رأس» دیپلمات پیشین و عضو برجسته مؤسسه سیاست خاور نزدیک در واشنگتن و نیز مدیرکل مؤسسه «مایکل سینگ» در واشنگتن است.

در فاصله کوتاهی از انتشار جمعه شب این گزارش در روزنامه تهران تایمز، «جِیسون برادسک» (Jason Brodsk) تحلیلگر غرب آسیا و دبیر برجسته در رسانه ایران اینترنشنال - شبکه خبری که تأمین اعتبار آن از سوی رژیم سعودی به انجام می‌رسد- با انتشار تصویری از یک گزارش این‌چنین توییت زد؛ «ضمن اعلام محدودیت در خصوص دسترسی به اطلاعات، تهران تایمز آشکارا به گزارش‌هایی که تیم ایران در وزارت خارجه آمریکا در حال گسترش است، توجه کرده و اکنون ادعا می‌کند که اسنادی افشاکننده را دیده است».

گزارش ها نشان می دهند، تهران تایمز به اسنادی دست یافته است که اهداف مرتبط با تشکیل این تیم را فاش می کند.

این گزارش می افزاید: مطابق با اسنادی که به دست تهران تایمز رسیده است، ماهیت این گروه، نشست ها و گفتگوها میان اعضای آن سری بوده و فاقد هر گونه ثبت و ضبطی هستند؛ اگرچه بسیاری از دیگر جنگ طلب های ضدایرانی از قبیل «ری تکیه» ( Ray Takeyh)، «حسیب جِی. صباغ» عضو ارشد مطالعات غرب آسیا در شورای روابط خارجی (CFR) و «مارک دابوویتز» رییس بنیاد دفاع از دموکراسی ها پیشتر نیز از تشکیل این گروه اطلاع داشتند.

گزارش مذکور همچنین نشان داد که تعدادی از شخصیت های جمهوریخواه از قبیل «الیوت آبرامز»، «جان بولتون» و «مارک دابوویتز» با «حمایت از تصمیم ترامپ در برهم زدن توافق هسته ای سال ۲۰۱۵» این ایده را تقویت کردند.

این گزارش توجه «مارک دابوویتز» را به خود جلب کرد. اوایل صبح روز یکشنبه، «مارک دابوویتز» در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: از اینکه بخشی از طرح های گروه فریبنده و سری برای شکست حکومت در ایران هستم، افتخار می کنم.

گزارش مذکور اضافه می کند: در واقع تا کنون نیز نشانه هایی مبنی بر اینکه دُور هفتم (از مذاکرات برجامی وین) ممکن است مملو از از طرح های گروه فریبنده و سری باشد، وجود دارد.

براین اساس، توییت وی (مارک دابوویتز) به صورت ضمنی گزارش روزنامه تهران تایمز را تأیید کرد. البته، اعتماد به نفس شدید در این توییت، دشمنی آمریکایی ها با ایران را نیز بیش از پیش آشکار ساخت.

ادامه دارد...

 

 

 

 

منبع: مهر
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه