ارسال به دیگران پرینت

هلاکت ۲ فرمانده ارشد داعش در افغانستان

در پی انتشار خبر هلاکت ۲ فرمانده ارشد گروهک داعش در شرق افغانستان توسط پهپادهای آمریکایی، سخنگوی پنتاگون ضمن تأیید این خبر، به آن واکنش نشان داد.

در پی انتشار خبر هلاکت ۲ نفر از اعضای گروه داعش در شرق افغانستان توسط پهپادهای آمریکایی، سخنگوی پنتاگون ضمن تأیید این خبر به آن واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، «ویلیام تیلور» در جریان نشست خبری امروز خود گفت: من اکنون می‌توانم تأیید کنم که ۲ تن از فرماندهان داعش (در افغانستان) کشته و یک عضو دیگر این گروه نیز زخمی شده اند. ما همچنین می‌دانیم که این حمله (پهپادهای آمریکایی) تلفان جانی برای غیرنظامیان در بر نداشته است.

از سوی دیگر، «جان کربی» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا نیز مدعی شد که ارتش آمریکا تهدیدات موجود علیه نظامیان این کشور در افغانستان را در زمان درست، رصد کرده و آنها را تشخیص داده است!

به گفته کربی، آمریکا همچنان در حال تخلیه نیروهای نظامی خود از خاک افغانستان تا تاریخ ۳۱ آگوست بوده و این فرآیند تا ۳ روز دیگر تکمیل خواهد شد.

لازم به ذکر است، وزارت دفاع ایالات متحده صبح امروز اعلام کرد که برای کشتن یک عضو گروهک تروریستی داعش که گمان می‌رود در طراحی و برنامه‌ریزی حملات علیه ارتش آمریکا در کابل دست داشته، دست به یک حمله پهپادی زده است.

این حمله پهپادی اوایل صبح روز شنبه به تلافی انفجار عصر روز پنج شنبه در فرودگاه کابل- که به کشته شدن دستکم ۱۷۰ تن از جمله ۱۳ نظامی تروریست آمریکایی انجامید- انجام شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه