ارسال به دیگران پرینت

بایدن:

آمریکا بازگشته است

رییس جمهور آمریکا با اشاره به برنامه هسته ایران، گفت: آماده تعامل دوباره در چارچوب ۱+۵ در خصوص برنامه هسته‌ای ایران هستیم

 جو بایدن طی اظهاراتی در کنفرانس امنیتی مونیخ با بیان اینکه آمریکا به ائتلافhttps://www.55online.news/fa/tiny/news-189995 دو سوی آتلانتیک بازگشته است، اظهار کرد: آمریکا به ائتلاف ناتو متعهد بوده و اجازه این را نمی‌دهیم تا داعش به تجدید قوا بپردازد.

رییس جمهور آمریکا با بیان اینکه این کشور در حال بررسی وضعیت نیرو‌های خود در سراسر دنیا است، گفت: من دستور توقف خروج نیرو‌های آمریکا از آلمان را صادر کرده ام.

وی تاکید کرد: آمریکا به تعامل با متحدان اروپایی خود مصمم است.

بایدن در ادامه به پیمان ناتو اشاره کرد و گفت: دموکراسی می‌تواند پیروز شود و در حقیقت باید چنین شود.

رییس جمهور آمریکا افزود: حمله به یک طرف، حمله به همه است و آمریکا به ماده ۵ پیمان ناتو متعهد است، من پیش بینی می‌کنم که رقابت با چین سخت باشد، اما از این موضوع استقبال خواهم کرد.

وی در ادامه ضمن اتهام زنی به روسیه درباره تلاش به تضعیف نحوه حکمرانی آمریکا گفت: روسیه تلاش می‌کند تا نحوه حکمرانی آمریکا را تضعیف می‌کند.

رییس جمهور آمریکا افزود: از این رو من خواستار همکاری با متحدان اروپایی در جهت مقابله با اقدامات روسیه هستم.

بایدن با بیان اینکه چالش‌های ما با روسیه با چالش‌هایمان با چین کاملا متفاوت است، گفت: این موضوع واقعی است، همان قدر واقعی که باید با یکدیگر برای چالش درازمدت چین آماده شویم.

وی افزود: در رابطه با این موضوع مهم است که مقابل زورگویی اقتصادی چین بایستیم.

رییس جمهور آمریکا در ادامه به برنامه هسته ایران نیز اشاره کرد و گفت: این کشور آمادگی تعامل دوباره در چارچوب ۱+۵ در خصوص برنامه هسته‌ای ایران را دارد.

وی با تاکید بر اینکه باید با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران در سراسر خاورمیانه مقابله کنیم، گفت: آمریکا در این مسیر با شریکان اروپایی و سایر شریکانمان همکاری نزدیکی خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه چهار سال گذشته، سال‌های دشواری بودند، افزود: اروپا و ایالات متحده آمریکا باید یکبار دیگر با اعتماد به هم رهبری امور را به دست بگیرند.

بایدن افزود: در حقیقت باید با کمک اتحادیه اروپا با چالش‌ها به مقابله بپردازیم و آینده‌ها را تضمین کنیم.

وی در این راستا تاکید کرد: من می‌دانم که می‌توانیم این امر را محقق کنیم.

 

منبع: میزان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه