ارسال به دیگران پرینت

حضورهنرمنران دراختتامیه سی و نهمین جشنواره فیلم فجر

آئین اختتامیه سی و نهمین جشنواره فیلم فجر دقایقی در برج میلاد آغاز شد.

مراسم اختتامیه سی و نهمین جشنواره فیلم فجربا پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و تلاوتی چند از آیات قرآن کریم آغاز شد.

سید محمد مهدی طباطبایی نژاد دبیر این دوره جشنواره، ضمن تبریک سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: خوشبختم که چهارهزار سانس نمایش در سراسر کشور برگزار شد و از مردم که با وارستگی از ما استقبال کردند هم تشکر می‌کنم.

در ادامه با پخش کلیپی یاد و خاطره علی انصاریان را زنده نگه داشتند و در این کلیپ برخی بازیگران مانند هوتن شکیبا، پژمان جمشیدی، الناز حبیبی، بهرنگ علوی و ... نیز درباره این زنده یاد صحبت کردند؛ و پژمان جمشیدی که در مراسم حضور دارد برای انصاریان اشک ریخت.

اختتامیه سی و نهمین جشنواره فیلم فجر برگزار شد

پس از آن نوبت به نکوداشت چنگیز جلیلوند رسید و کلیپی با عنوان «سکوت تلخ» در این زمینه پخش شد.

در این کلیپ هنرنمایی زنده یاد جلیلوند نشان داده شد.

سپس پیروز حناچی شهردار تهران، حسین انتظامی و طباطبایی نژاد روی صحنه آمدند و لوح تقدیر استاد جلیلوند را به محمد مهدی جعفری مدیر عامل موسسه فرهنگی هنری قرن بیست و یکم که به نمایندگی از این استاد آمده بود اهدا کردند.

اختتامیه سی و نهمین جشنواره فیلم فجر برگزار شد

دکتر صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و طباطبایی نژاد لوح تقدیر را به فرزند این هنرمند تقدیم کردند.

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنان خود با اشاره به جایگاه سینما در ایران، از تجربه دوران جنگ و مقاومت گفت و اظهار کرد: سینمای ایران در سال‌های پایانی جنگ به بیش از ۵۰ فیلم در سال رسید که خاطرات سینمایی ما را رقم زده‌اند. تجربه مهم بعدی ما، فیلمسازی در شرایط کرونایی است و امسال هم بیش از ۵۰ اثر به جشنواره رسید و ۱۶ اثر توجه مخاطبان را به خود جلب کردند. این نشانه جریان داشتن سینما در خون و رگ مردم ایران و هنرمندان سینما در این سال دشوار کرونایی است. از هنرمندان و عوامل برگزارکننده جشنواره هم ممنونم که چراغ سینمای ایران را روشن نگاه داشتند.

اختتامیه سی و نهمین جشنواره فیلم فجر برگزار شد

پس از اتمام کلیپ اهدای بخش سودای سیمرغ آغاز شد که سید جمال ساداتیان پیش از اهدا جوایز بیانیه‌ای از سوی هیئت داوران که روی صحنه حضور داشتند، خواند.

سیدجمال ساداتیان در متنی ضمن تشکر از تلاش سازندگان ۵۷ فیلم، به کیفیت آثار متاثر از شرایط تولید در سال کرونایی اشاره کرد و به تولید در بخش خصوصی و تنوع ژانر در سینمای ایران و پتانسیل سینمای ایران در تنوع گونه اشاره کرد. او همچنین به برخی اتفاقات حاشیه‌ساز در فضای مجازی انتقاد کرد و از توجه سینماگران به سینمای اقتباسی سخن گفت.

ساداتیان همچنین گفت: نمایش آثار بیشتر به خاطر شرایط کرونایی در جشنواره میسر نشد.

او از ضرورت توجه به سینمای مستقل سخن گفت و از همه سینماگران تشکر کرد.

در بخش بعدی مراسم نامزد‌های بخش جلوه‌های ویژه معرفی شدند و محمد احسانی برگزیده این بخش را معرفی کرد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه