ارسال به دیگران پرینت

مدیرکل پیشگیری و نظارت بر قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات:

لوازم خانگی خارجی موجود در بازار، قاچاق یا تقلبی است

مدیرکل پیشگیری و نظارت بر قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی گفت: واردات رسمی لوازم خانگی خارجی را نداریم و اقلامی که در بازار عرضه می‌شود یا قاچاق و یا تقلبی است و بعضاً برخی کالاهای تولید داخل را با برچسب‌های کالاهای چینی جعل می‌کنند و به عنوان برند این دو محصول به فروش می‌رسانند.

مدیرکل پیشگیری و نظارت بر قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی گفت: واردات رسمی لوازم خانگی خارجی را نداریم و اقلامی که در بازار عرضه می‌شود یا قاچاق و یا تقلبی است و بعضاً برخی کالاهای تولید داخل را با برچسب‌های کالاهای چینی جعل می‌کنند و به عنوان برند این دو محصول به فروش می‌رسانند.

به گزارش ایمنا و به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی، سیدعبدالمجید اجتهادی در خصوص عرضه لوازم خانگی ال جی و سامسونگ در بازار، اظهار کرد: واردات رسمی این دو نشان را نداریم و اقلامی که در بازار عرضه می‌شود یا قاچاق و یا تقلبی است و بعضاً برخی کالاهای تولید داخل را با برچسب‌های کالاهای چینی جعل می‌کنند و به عنوان برند این دو محصول به فروش می‌رسانند در حالی که نمایندگی‌های رسمی این دو شرکت خودشان با دو نام جداگانه هم اکنون در داخل محصول تولید می‌کنند که قطعاتشان هم از چین وارد می‌شود.

مدیرکل پیشگیری و نظارت بر قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی، افزود: عمده لوازم خانگی قاچاق از مرزهای آبی همانند قشم، گناوه و هندیجان وارد می‌شود که این کالاهای وارداتی قاچاق برخی مناطق از جمله بانه را هم پوشش می‌دهد.

وی درباره کشف مقادیر زیادی کارتن‌های خالی گوشی تلفن همراه اپل، تصریح کرد: کارتن‌های خالی لوازم خانگی قاچاق نیست و می‌خواهند کالاهای تقلبی را در آن کارتن‌ها قرار دهند و تحت عنوان کالاهای ژاپنی یا کره‌ای بفروشند، اما در بحث گوشی تلفن همراه، چون افراد این گوشی‌ها را با خودروهای شوتی به صورت قاچاق وارد کشور می‌کنند کارتن را جدا و گوشی را هم جدا می‌آورند تا حجم کمتری را بگیرد و ما چندی پیش در دزفول تعداد زیادی کارتن خالی اپل کشف کردیم، اما طبیعتاً کارتن‌های خالی گوشی تلفن همراه حکم قاچاق را ندارد.

سیدعبدالمجید اجتهادی گفت: البته ضابطان باید کار تحقیقاتی انجام دهند، اما چون در بحث تلفن همراه رجیستری مطرح است قطعاً اگر به صورت قاچاق هم وارد شده باشد برای رجیستر شدن باید مراحل پرداخت حقوق دولت را طی کنند.

مدیرکل پیشگیری و نظارت بر قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی، افزود: تخلفی هم که در گذشته با سوءاستفاده از گذرنامه‌های اشخاص در واردات گوشی تلفن همراه صورت می‌گرفت جلویش گرفته شده است و اکنون انگیزه خاصی برای واردات گوشی قاچاق وجود ندارد.

حکم ۶ میلیاردی تعزیرات هرمزگان برای قاچاقچیان سیگار

حسین ایزدی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان هرمزگان، اظهار کرد: بر اساس گزارش پلیس امنیت نیروی انتظامی استان هرمزگان، مأموران این یگان از یک منزل مسکونی در بندرعباس محموله سیگار خارجی با مارک‌های مختلف را کشف کردند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان هرمزگان، اظهار کرد: پرونده این تخلف به شعبه سوم ارجاع و پس از تحقیقات و احراز تخلف، متهمین به ضبط کالای مکشوفه و پرداخت ۶ میلیارد و ۴۸۸ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه