خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

سید حسن نصرالله :

حوادث اخیر آمریکا دروغین بودن دموکراسی آمریکا را برملا کرد

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان آشوب‌های اخیر در آمریکا در پی حمله به کنگره این کشور را حادثه‌‌ «عادی و گذرا» ندانست و گفت: آنچه در آمریکا شاهد بودیم بیانگر ساختگی و دروغین بودن مفاهیم دموکراسی آمریکایی بود.

 سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان شامگاه جمعه در سخنرانی خود با اشاره به حوادث اخیر در آمریکا و حمله طرفداران ترامپ به کنگره تاکید کرد: آنچه اخیرا در آمریکا اتفاق افتاد، رخدادهایی بود که آمریکایی‌ها عادت داشتند آن را در کشورهای دیگر اجرا کنند اما این بار ترامپ آن را در کشور خودشان به اجرا  گذاشت.

حوادث اخیر آمریکا یک حادثه عادی و گذرا نیست

وی افزود: تحولاتی که در آمریکا رخ داد بسیار بزرگ و مهم بود و پیامدهای منفی بسیاری دارد، نمی‌توان این رخداد را یک واقعه عادی  و گذرا دانست.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: حوادثی که در آمریکا شاهد آن بودیم، باید مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد چون حقایق درون آمریکا را برای همان نمایان می‌کند.

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: آنچه که آمریکایی‌ها در یک شب شاهد آن بودند تنها ذره‌ای از جنایات ترامپ در چهار سال گذشته در سوریه، عراق، یمن بود، جنایاتی که در بین آنها می‌توان به جنایت ترور فرماندهان شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس اشاره کرد.

دموکراسی آمریکا ساختگی و دروغین است

وی افزود: آنچه در آمریکا شاهد بودیم بیانگر ساختگی و دروغین  بودن مفاهیم دموکراسی آمریکایی بود، همچنین خطر رسیدن شخصی همچون ترامپ را به منصب ریاست جمهوری در آمریکا را نشان داد.

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: خدا را شاکر هستیم که جهان را در مدت چهار سال ریاست جمهوری ترامپ حفظ کرد ، چون گزینه حمله با بمب اتمی از سوی آمریکا در دستان شخصی دیوانه مانند ترامپ بود.همچنین ما امیدواریم که روزهای باقیمانده از دوران زمامداری ترامپ تا 20 ژانویه ، بر جهان بخیر بگذرد.

اهتمام آمریکا تمرکز بر سلاح مقاومت و حمایت از رژیم صهیونیستی است

وی در ادامه در ارتباط با موضوع مقاومت تاکید کرد: از سال 2005 تاکنون ، محور اساسی سفر هر  هیئت غربی که به لبنان آمده است مقاومت و سلاح آن بوده است. این مساله نشان می‌دهد که موضوعی که برای غربی‌ها اهمیت دارد ، تنها چگونگی حمایت از رژیم صهیونیستی در برابر مقاومت لبنان است. در واقع طی این  15 سال شاهد بوده‌ایم که موضوع اصلی اهتمام آمریکا و جامعه بین المللی سلاح مقاومت بوده تا به هر نحو آن را به نفع رژیم صهیونیستی فیصله دهند.

نباید انفجار بیروت را سیاسی کرد

وی همچنین در ارتباط با موضوع انفجار بندر بیروت افزود: موضوع انفجار بندر بیروت یک مساله ملی است و هیچ کس نباید آن را به سطح مسائل طایفه‌ای ، قومی و سیاسی تنزل دهد. حزب الله لبنان این موضوع را تا پایان تحقیقات و صدور احکام قضایی دنبال خواهد کرد و من به لبنانی‌ها تعهد می‌دهم که این پرونده باید به یک نتیجه عادلانه و صحیح برسد. البته باید توجه داشت که موضوع انفجار بندر بیروت از همان لحظه نخست به عنوان اهرمی برای تحت فشار قرار دادن حزب الله استفاده شد و در آن زمان موضوع موشک‌ها و انبارهای سلاح را مطرح کردند اما بعدها از این موضوع برای فشار بر «میشل عون» رئیس جمهور لبنان استفاده کردند.

مردم لبنان باید از جزئیات تحقیقات انفجار بیروت مطلع شوند

سیدحسن نصرالله افزود: تحقیقات ارتش و نیروهای امنیتی لبنان درباره حادثه انفجار بندر بیروت پایان یافته است اما آیا مردم لبنان حق ندارند که به جزئیات این تحقیق دست یابند. ما بر لزوم اعلام دلیل اصلی این واقعه و مجازات عاملان دخیل در آن تاکید داریم. این حق خانواده‌های شهدا و مجروحان است که بدانند اعضای خانواده آنها چگونه به شهادت رسیده‌اند یا زخمی شده‌اند، آنها باید این حقیقت را بدانند که این حادثه در نتیجه یک کوتاهی غیر عمدی بوده یا اینکه عامدانه و برنامه ریزی شده رخ داده است. همچنین ملت لبنان باید بدانند که چگونه بدون اطلاع ناوگان دریایی آمریکا و یونیفل (نیروهای سازمان ملل) محموله بزرگ نیترات آمونیوم به بندر بیروت رسیده است.

موسسه «القرض الحسن» موسسه‌ای خیریه است

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه شبهات مطرح شده علیه موسسه خیریه «القرض الحسن» را ناشی از رویکردهای منفی و ناصحیح دانست و افزود: وظیفه این موسسه تنها در راستای مسائل خیرخواهانه اجتماعی، انسانی و اخلاقی است که از اشرف عبادات محسوب می‌شود. البته تحریم‌های آمریکا علیه حزب الله لبنان و موسسات و نزدیکان آن به همراه نحوه فعالیت بانک‌های لبنانی دلیل اصلی این سوگیری‌ها علیه موسسه خیریه «القرض الحسن» بوده است.

وی تاکید کرد: از زمان تاسیس القرض الحسن تاکنون یک میلیون و 800 هزار نفر از کمک‌های این موسسه استفاده کرده‌اند. همچنین کمک‌های مالی و قروض  آن به شهروندان به بیش از 3 میلیارد دلار رسیده است. این موسسه به هیچ وجه تامین مالی حزب الله لبنان را برعهده ندارد، همچنین هیچ گونه اموال خاصی ندارد و وارد مبادلات تجاری نشده است.

سیدحسن نصرالله افزود: این موسسه خیریه، بانک محسوب نمی شود و نه سود می‌گیرد و نه سود می‌دهد. پس از آغاز بحران دلار در بانک‌های لبنانی سخنانی از روی کینه از سوی کسانی علیه این موسسه خیریه مطرح شد، کسانی که کینه توزی آنها علیه حزب‌الله لبنان از خود آمریکایی‌ها بیشتر است.

وی تاکید کرد: فعالیت‌های موسسه القرض الحسن در خدمت رسانی به مردم لبنان خلاصه می‌شود و هر فردی که تمایل به ادامه فعالیت با این موسسه دارد ادامه دهد و آن کسانی هم که در این مسیر دچار تردید شده‌اند می‌توانند، به روابط با این موسسه ادامه ندهند. القرض الحسن یک موسسه قوی و با ثبات است و با این رخدادها از هم نمی‌پاشد. من از برادرانی که اموالی پس انداز کرده‌اند می‌خواهم که در پاسخ به هجمه آمریکا و برخی لبنانی‌ها علیه این موسسه، اموال خود را در آن سپرده گذاری کنند.

در حال تکمیل ...

 

منبع: تسنیم
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه