خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

شهردار مشهد: احداث پارکینگ توحید باعث رونق میدان شهدا می‌شود

شهردار مشهد با اشاره به آغاز احداث پارکینگ توحید گفت: معتقدم احداث این پارکینگ و افزایش ظرفیت جای پارک خودرو باعث رونق‌گرفتن میدان شهدا خواهد شد.

 به گزارش  شهرآرانیوز، محمد رضا کلائی صبح امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی پارکینگ توحید که با حضور جمعی از اعضای شورای شهر و مدیران شهری برگزار شد، افزود: معتقدیم بخش زیادی از رونق میدان شهدا بستگی به افزایش ظرفیت پارکینگ در این محل دارد که امیدواریم با بهره برداری از مجموعه توحید و پارکینگ هشت آباد این مشکل برطرف و زمینه رونق میدان شهدا ایجاد شود.

 

کلائی اضافه کرد: در میدان شهدا که حدود هزار متر با حرم مطهر فاصله دارد نیاز به ساخت پارکینگ داشتیم تا بتوانیم مدل‌های حمل ونقل را برای تسهیل دسترسی زائران به حرم مطهر به ویژه در ایام پیک و مناسبت‌ها تغییر دهیم.

 

وی با بیان اینکه می‌توانست تصمیمات دیگری برای طراحی میدان شهدا گرفته شود، گفت: پروژه پارکینگ توحید یکی از پروژه‌هایی بود که مدت زمان طولانی معطل مانده بود، در حال حاضر ۱۴ ماه برای احداث این پارکینگ در نظر گرفته شده است و همه باید کمک کنند تا این پروژه به سرعت اجرا و آماده بهره برداری شود.

شهردارمشهد ادامه داد: با لطف خدا، تلاش همکارانم و حمایت‌های شورای شهر پروژه‌های زیادی درحال اجرا است که بخشی به بهره برداری رسیده و بخشی نیز تا پایان سال آماده بهره برداری خواهد شد، اگر این پروژه‌ها به آینده موکول می‌شد هزینه بسیار بیشتری ایجاد می‌کرد.

 

وی با اشاره به اینکه ایجاد زیرساخت‌های حقوقی، فنی، طرح و تصویب یک پروژه شاید از هدایت یک پروژه سخت‌تر است، اظهارکرد: سوخت پروژه‌ها را حوزه مالی و اقتصادی محیا می‌کنند که در این حوزه پایان سال صحبت خواهم کرد، اما در حوزه اقتصادی شهرداری همکارانم پشتیبانی بسیار خوبی از پروژه‌ها داشته اند.

شهردار مشهد ادامه داد: اجرای پروژه‌های مشارکتی و رفع مشکلات آن‌ها و در اختیار قراردادن سرمایه بیشتر جهت تسریع، به خوبی از سوی معاونت اقتصادی انجام شده است که جای تشکر دارد.

 

کلائی افزود: معاونت اقتصادی در ابتدای تاسیس فقط در حوزه مشارکت در پروژه‌های اقتصادی فعال بود، اما اکنون به بلوغ رسیده و تامین مالی پروژه‌های عمرانی و پشتیبانی از آن‌ها را به خوبی انجام می‌دهد.

 

شهردار مشهد با تقدیر از حمایت‌های کمیسیون اقتصادی و مشارکت‌های شورای شهر مشهد، گفت: اکنون ۱۰-۱۵ پروژه عمرانی از جمله پروژه‌های تقاطع غیر همسطح خلیج فارس، مصلی، آزادگان، رودپارک و... با پشتیبانی و تامین مالی حوزه اقتصادی شهرداری مشهد اجرا می‌شود که بابت این بلوغ به همکارانم در این حوزه تبریک می‌گویم و امیدواریم با تلاش حوزه اقتصادی قطار توسعه با سرعت بیشتر رو به جلو حرکت کند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه